Barani sa chystajú na sladkú odplatu, Rapáč pomenoval možný zlomový bod série

Zľava brankár Banskej Bystrice Gašper Krošelj a Anthony Nellis (HK Spišská Nová Ves) Zľava brankár Banskej Bystrice Gašper Krošelj a Anthony Nellis (HK Spišská Nová Ves) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Banskej Bystrice vstúpia do štvrťfinálovej série play-off s cieľom prebojovať sa do najlepšej štvorky a zároveň odplatiť Spišskej Novej Vsi trpkú prehru z vlaňajšej vyraďovačky.

V rovnakej fáze sezóny podľahli súperovi 3:4 na zápasy po víťaznom góle v predĺžení rozhodujúceho siedmeho zápasu. "Na oboch stranách sú nejakí hráči, ktorí si to pamätajú. Táto časť sa určite bude chcieť revanšovať," povedal asistent trénera spišskonovoveského tímu Vladimír Záborský pre klubovú stránku. Práve Spišiaci budú v sérii v pozícii mierneho favorita.

Predurčuje ich k tomu lepšie postavenie v tabuľke po základnej časti, v ktorej nazbierali o 11 bodov viac než súper (87:76). Séria sa tentoraz začne dvoma zápasmi v Spišskej Novej Vsi, vlani odštartovala na banskobystrickom ľade. Napokon na ňom aj vyvrcholila po rozhodujúcom góle Martina Réwaya v predĺžení.

"Znovu očakávame náročnú a vyrovnanú sériu. Teraz majú (Banskobystričania) iného trénera," poznamenal Záborský, ktorého tím sa bude spoliehať aj na výraznú podporu fanúšikov.
Spišiaci patrili v dlhodobej časti k najlepším tímom na domácom ľade, na ktorom prvýkrát v sezóne prehrali až v polovici januára.

Vďaka fanúšikom vieme skórovať prví

"Fanúšikovia nás vedia vyburcovať svojimi hlasivkami. Vďaka tomu vieme skórovať ako prví a toto považujem za našu výhodu štartu série v domácom prostredí," poznamenal Záborský. Spišiaci boli niekoľko týždňov na čele tabuľky, no napokon išli do play-off z 3. miesta. V štyroch vzájomných zápasoch s Banskou Bystricou v základnej časti sa stopercentne potvrdila výhoda domáceho prostredia.

Všetky stretnutia sa skončili víťazstvom domáceho tímu v riadnom hracom čase. Generálny manažér Spišiakov Richard Rapáč by sa nebránil, keby v sérii naďalej víťazili domáce tímy, pretože by to znamenalo postup jeho tímu po siedmich zápasoch.

Na snímke gólová radosť Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Čaká nás veľmi náročná séria, v ktorej budú rozhodovať detaily. Celú základnú časť sme tvrdo bojovali, aby sme sériu začali doma. Vieme, ako dokážu naši fanúšikovia chlapcom pomôcť a ja osobne verím, že to bude zlomový bod série. Našim fanúšikom chcem odkázať, aby si užili každý moment, pretože nikdy nevieme, čo bude v budúcnosti a či sa niečo podobné ešte zopakuje.

Viem, ako ľudom v našom meste záleží na hokeji a majú moje slovo, že všetci hráči urobia maximum pre to, aby sa im za ich dôveru odplatili. Play-off je špeciálne obdobie, ktoré prináša emócie a momenty, ktoré s nami ostanú ešte veľmi dlho. Verím, že na túto play-off cestu sa bude v dobrom ešte veľmi dlho spomínať," poznamenal Rapáč.

Barani to už 5 rokov nedotiahli do semifinále

Hráči Banskej Bystrice chýbali v semifinále od roku 2019 a čakanie na účasť v elitnej štvorke by radi ukončili v nadchádzajúcej play-off. Podľa útočníka Romana Faitha by tímu k postupu mohlo pomôcť aspoň jedno víťazstvo z úvodných dvoch duelov na ľade Spišiakov.

Zľava Andrej Bíreš (Banská Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

"Dúfam, že aspoň jeden zápas tam "uchmatneme." V predsezónnych prognózach sme neboli ani prvej šestke, no celú sezónu sme sa v nej držali a nakoniec sme ju "spravili." Ku koncu základnej časti to bol väčší boj a som rád, že nám to vyšlo."

Útočník Alex Výhonský je jeden z pamätníkov vlaňajšieho štvrťfinálového vypadnutia a podobný scenár si tentoraz nepripúšťa: "Obe mužstvá sú už zložené trochu inak než vlani. Minulosť a emócie pôjdu bokom a podstatný je dnešok," povedal Výhonský pre hc05.sk.

Viac o téme: Richard Rapáč HC ’05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves Roman Faith Alex Výhonský Vladimír Záborský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy