VIDEO V NHL hrozila slovenská bitka: Slafkovský sa dostal do konfliktu s Pospíšilom

Juraj Slafkovský pred bránkou CalgaryJuraj Slafkovský pred bránkou Calgary Zdroj: Profimedia

CALGARY - Slovenský hokejista Martin Pospíšil prispel v noci na nedeľu v NHL gólom k triumfu Calgary nad Montrealom 5:2.

V drese hostí si pripísal asistenciu Juraj Slafkovský a bodoval v štvrtom zápase za sebou. Pospíšil a Slafkovský sa dostali v závere druhej tretiny do vzájomnej potýčky a takmer sa pobili.

Pospíšil strávil na ľade 12:20 min, zaznamenal plusový bod a štyri trestné minúty, keď v závere druhej tretiny inkasoval trest za hrubosť na 2+2.

V útočnom pásme sa necelých päť minút pred koncom druhej časti pustil do strkanice s Nickom Suzukim. Svojho kapitána si prišiel brániť Slafkovský a zrazil Pospíšila na ľad. Mladí Slováci si potom ešte vymenili pár slov, ale do väčšej bitky medzi krajanmi to napokon neprepuklo.

Viac o téme: Montreal Canadiens Calgary Flames Martin Pospíšil Juraj Slafkovský