Infarkt a okamžitý prevoz do nemocnice: Futbal ide bokom, zápas Serie A museli odložiť

Na štadióne Atalanty Bergamo sa dnes nehralo Na štadióne Atalanty Bergamo sa dnes nehralo Zdroj: Profimedia

BERGAMO - Nedeľňajší zápas 29. kola Serie A medzi Atalantou Bergamo a ACF Fiorentina odložili, pretože generálny riaditeľ hosťujúceho klubu Giuseppe "Joe" Barone dostal infarkt. Informoval o tom denník La Gazzetta dello Sport.

Vo vyhlásení najvyššej talianskej súťaže sa uvádza, že zápas, ktorý sa mal začať o 18.00 h, bol presunutý "na iný termín", ktorý ešte nebol potvrdený. Gazzetta Dello Sport uvádza, že Baroneho previezli do milánskej nemocnice San Raffaele z hotela v Bergame, kde bola Fiorentina ubytovaná pred stretnutím.

Barone je dlhoročným spolupracovníkom prezidenta Rocca Commissa. Fiorentina je v tabuľke na ôsmom mieste, štyri body za Atalantou, ktorá je šiesta.

V kritickom stave

Generálny riaditeľ futbalovej Fiorentiny Joe Barone je hospitalizovaný v kritickom stave a napojený na prístroje. Taliansky klub, ktorý sa vo štvrťfinále Konferenčnej ligy stretne s Plzňou, to uviedol v dnešnom vyhlásení.

Fiorentina oznámila, že Barone je na kardiologickej jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici San Raffaele v Miláne. "Po srdcovej zástave je v kritickom klinickom stave. Je napojený na prístroje, ktoré pomáhajú udržať jeho životné funkcie. Akékoľvek prognózy sú v súčasnej dobe bezpredmetné," uviedol klub.

Viac o téme: ACF Fiorentina Atalanta Bergamo Giuseppe Joe Barone
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy