Ikona a synonymum Mikuláša: Pokakaná sezóna za jeden a pol minúty, priznanie o budúcnosti

Zľava Matej Kašlík (Zvolen) a Erik Ullman (Liptovský Mikuláš) v súbojiZľava Matej Kašlík (Zvolen) a Erik Ullman (Liptovský Mikuláš) v súboji Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Liptovského Mikuláša ani po 15 rokoch nepostúpili do štvrťfinále play-off Tipos extraligy.

V kvalifikácii prehrali v piatom rozhodujúcom zápase na ľade Zvolena 2:6 a séria sa tak skončila tesne v ich neprospech 2:3. Napriek tomu môžu bilancovať sezónu z desiatej priečky pozitívne.

"Som hrdý na toto mužstvo, pretože si siahlo na dno svojich síl. Veľa hráčov nemalo skúsenosti z play-off zápasov a to rozhodlo, takisto individuálne chyby. Zvolen mal, naopak, skúseností na rozdávanie a tým nás pretlačil v piatom zápase. Mojim zverencom nemám čo vyčítať. V sérii sme boli o ten jeden zápas slabší," zhodnotil duel i sériu so Zvolenom tréner Liptovského Mikuláša Juraj Faith.

Liptovského lodivoda mrzeli najmä štyri inkasované góly v nedeľnom piatom zápase na rozhraní prvej a druhej tretiny: "Práve tam sa udiali individuálne chyby, ktoré rozhodujú zápasy. Dvakrát sme mali čistý puk na obrannej modrej čiare a dvakrát s ním chceli hráči hrať jeden na jedeného. Išli sme do zbytočných súbojov, tam sa rozhodol zápas. V tretej tretine sme ešte chceli niečo urobiť s duelom, ale tri oslabenia nás stáli veľa síl a také mužstvo, akým je Zvolen, si to už ustrážilo."

Hlavný tréner HK 32 Galéria fotiek (12) Hlavný tréner HK 32 Juraj Faith Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Sklamanie z nedeľnej prehry a skončenej sezóny neskrýval ani kapitán Liptákov Jakub Sukeľ: "Mrzí nás to. Cítili sme, že máme na to, aby sme sa dostali do play-off, no, bohužiaľ, nevyšlo to. Napriek tomu to pre nás bola dobrá sezóna. Škoda tohto zápasu. Myslím si, že by sme divákov v Liptovskom Mikuláši pobláznili, ak by sme play-off spravili.

Som hrdý na chalanov ako bojovali. Séria bola šialená, zvláštna, padlo v nej veľa gólov. Extraliga bola v tejto sezóne vyrovnaná. Dostali sme sa do predkola, cítili sme, že môžeme ísť do play-off, ale taký je hokej. Verím, že v nasledujúcej sezóne sa to Liptovskému Mikulášu už podarí."

Pre 39-ročného Martina Krišku to bol s najväčšou pravdepodobnosťou posledný zápas v kariére, respektíve v najvyššej slovenskej súťaži, keďže po nedeľnom zápase prezradil: "Nikdy nehovor nikdy, ale myslím si, že toto bol môj posledný zápas. Nechcem rozprávať, že určite, ale myslím si to.

Predstavoval som si to inak, ale nemáme sa za čo hanbiť. Boli sme Zvolenu vyrovnaným súperom. Žiaľ, za jeden a pol minúty druhej tretiny sme si pokakali sezónu. Hokej je taký, je o chybách a stali sa. Zvolenu blahoželám a držím mu palce."