Totálna pohroma pre klub z Premier League: Razantný trest, môže nastať bizarná situácia

Futbalisti Nottinghamu ForestFutbalisti Nottinghamu Forest Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

NOTTINGHAM - Anglickému futbalovému klubu Nottingham Forest odrátali štyri body za porušenie finančných pravidiel Premier League.

"Lesníci" tak klesli v tabuľke na 18. miesto znamenajúce zostup. Na sedemnásty Luton Town strácajú bod. Informovala o tom agentúra AP. Za rovnaký prehrešok pyká v tomto ročníku už Everton, ktorý po odvolaní dosiahol zníženie trestu z desiatich bodov na šesť.

Nottingham vyšetrovala nezávislá komisia pre porušenie pravidiel o ziskovosti a udržateľnosti. Kluby Premier League môžu za tri roky vykázať stratu maximálne 105 miliónov libier, v opačnom prípade im hrozia sankcie v podobe odpočítania bodov. Do konca najvyššej anglickej súťaže zostáva deväť kôl.

Vedenie Nottinghamu pochybenie pripustilo a podľa komisie v priebehu vyšetrovania plne spolupracovalo. Klub zatiaľ neuviedol, či sa voči verdiktu odvolá. Ak by tak urobil, mohlo by sa o konečnej tabuľke Premier League rozhodovať až po konci súťaže, ktorá má na programe záverečné kolo 19. mája. Odvolanie Evertonu sa preskúmalo viac ako tri mesiace.

Viac o téme: Nottingham Forest
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy