Hrozné výsledky nezostali bez povšimnutia: Liga majstrov dala košom Slovensku! Nahradí nás iný štát

Tréner Dan Ceman na lavičke Košíc počas zápasu hokejovej Ligy majstrovTréner Dan Ceman na lavičke Košíc počas zápasu hokejovej Ligy majstrov Zdroj: TASR/František Iván

ZÜRICH - Slovensko nebude mať v sezóne 2024/2025 svojho zástupcu v hokejovej Lige majstrov. Dôvodom sú neuspokojivé výsledky slovenských klubov v uplynulých troch ročníkoch LM.

Vedenie súťaže sa rozhodlo slovenského majstra nahradiť poľským šampiónom.

Slovenské kluby mohli v minulých sezónach štartovať v Lige majstrov len na základe pozvánky od vedenia súťaže. Predstavitelia CHL rozhodujú na základe viacerých kritérií ako športová konkurencieschopnosť, štruktúra riadenia, infraštruktúra a návštevnosť. Pozvánku do nadchádzajúcej sezóny už slovenský majster nedostal.

"Keďže slovenskí zástupcovia neboli v uplynulých troch sezónach v zápasoch CHL po športovej stránke úspešní, CHL dospela k rozhodnutiu, že je férové rotovať a umožniť Poľsku, aby sa v nasledujúcom ročníku opäť ukázalo na európskej scéne," uviedlo vedenie súťaže v stanovisku na svojej oficiálnej webstránke.

Okrem Poľska dostali pozvánky aj kluby z Dánska, Francúzska, Nórska a Veľkej Británie. Sezóna 2024/2025 v Lige majstrov sa bude hrať opäť s 24 tímami. Jedno miesto je rezervované pre obhajcu titulu (Servette Ženeva), 18 miesteniek sa rozdelí medzi účastníkov zo zakladajúcich krajín (tzv. Shareholder Leagues) a päť tímov bude súťažiť na základe pozvánky (Challenger Leagues).

Slovenské tímy nedokázali v uplynulých ročníkoch LM postúpiť zo základnej fázy do vyraďovacej. V sezóne 2023/2024 v novom formáte súťaže nezískal extraligový majster HC Košice v šiestich zápasoch ako jediný z účastníkov ani bod a skončil v tabuľke základnej časti na poslednom 24. mieste.

Viac o téme: HC Košice Liga majstrov HC Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy