VIDEO Skvelý vstup a už len pevná obrana: Nitrania zaspali, potom už bolo neskoro!

Gólová radosť hráčov PopraduGólová radosť hráčov Popradu Zdroj: TASR/František Iván

POPRAD - Hokejisti HK Poprad triumfovali v prvom štvrťfinálovom stretnutí play-off Tipos extraligy nad HK Nitra 3:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už vo štvrtok 21. marca opäť v Poprade.

Úvod duelu prerušilo prasknuté plexisklo. Po pätnásťminútovej prestávke zápas pokračoval a Poprad dal potom v priebehu 67 sekúnd dva góly. Najprv Calof našiel pred bránkou osamoteného Batesa a presilovú hru využil Dmowski. Hostia urobili po inkasovanom góle zmenu v bránkovisku, Kašík nahradil Aittokallia.

Nitra si v druhej tretiny vypracovala niekoľko šancí, ale nevyužila ich. V 46. minúte sa však presadil Bačo. "Kamzíci" si už náskok postrážili a Dmowski strelou do prázdnej bránky potvrdil víťazstvo.

Štvrťfinále play-off Tipos extraligy – prvý zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Poprad – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton). Rozhodovali: Goga, Klejna – Valo, Durmis, vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2429 divákov.

Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Turan, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Peresunko, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Suchý

Nitra: Aittokallio (7. Kašík) – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Bajtek, Gill, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal