Ukončili to už hneď po prvom kole: Skrátené preteky ovládli Rakúšania

Rakúski skokani na lyžiachRakúski skokani na lyžiach Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

PLANICA - Rakúski skokani na lyžiach triumfovali v sobotňajších pretekoch Svetového pohára na "mamuťom" mostíku v slovinskej Planici. Súťaž sa pre nepriaznivé poveternostné podmienky išla iba na jedno kolo.

Rakúsky tím v zložení Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Stefan Kraft, Daniel Huber získal v štyroch skokoch súhrnnú známku 803,8 bodu. Druhí Slovinci zaostali o 10,5 bodu. Domáci reprezentanti smerovali za víťazstvom, no Timi Zajc skok dlhý 242,5 m neustál. Podľa slovinskej agentúry STA si Zajc poranil rameno a bolo mu nevoľno, z priestoru mostíka tak putoval do nemocnice v Jeseniciach. Tretiu priečku obsadili Nóri (770,6 b).

Sezóna skokanov na lyžiach sa v nedeľu uzavrie záverečnými 32. pretekmi jednotlivcov. Veľký krištáľový glóbus má už istého držiteľa, tretíkrát v kariére ho získal Rakúšan Stefan Kraft.
      
Svetový pohár v Planici - súťaž tímov:
1. Rakúsko (Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Stefan Kraft, Daniel Huber) 803,8 b., 2. Slovinsko (Lovro Kos, Domen Prevc, Timi Zajc, Peter Prevc) 793,3, 3. Nórsko (Robert Johansson, Benjamin Östvold, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang) 770,6, 4. Japonsko 759,1, 5. Poľsko 735,5, 6. Nemecko 726,6

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Skoky na lyžiach Rakúsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy