Najlepší návrat, aký len mohol byť: Nórska fenoménka vyhrala prvé preteky po dvojročnej pauze

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v sobotných pretekoch Svetového pohára na 30 km klasicky s hromadným štartom v OsleNórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v sobotných pretekoch Svetového pohára na 30 km klasicky s hromadným štartom v Osle Zdroj: SITA/AP/Terje Pedersen/NTB

LILEHAMMER - Štrnásťnásobná majsterka sveta Therese Johaugová sa po dvojročnej pauze vrátila na bežky suverénnou výhrou na domácom šampionáte.

35-ročná Nórka, ktorá na jar 2022 ukončila kariéru a vlani v lete priviedla na svet prvé dieťa, ovládla v Lillehammeri preteky na 30 km voľnou technikou.

Johaugová mala v cieli medzinárodného šampionátu náskok takmer troch minút pred druhou Američankou Sophiou Laukliovou. Heidi Wengová, najlepšia Nórka uplynulej zimy v konečnom hodnotení Svetového pohára, bola piata s odstupom vyše tri a pol minúty.

"Nepočítala som s tým, že to pôjde tak dobre. Bola to zábava, byť zase na štarte a cítiť tú konkurenciu," povedala nórskym médiám štvornásobná olympijská šampiónka Johaugová. Či sa budúcu zimu pokúsi o návrat do Svetového pohára a bude usilovať o štart na domácich majstrovstvách sveta v Trondheime, nechala otvorené.

Viac o téme: Therese Johaugová