Rekordná trofej do vitríny: Hádzanárky Michaloviec v pohárovom finále obhájili titul!

Radosť hráčok Michaloviec po víťazstve v poháriRadosť hráčok Michaloviec po víťazstve v pohári Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce obhájili prvenstvo v Slovenskom pohári. V nedeľnom finále v Trnave zdolali HC DAC Dunajská Streda 27:23 a na konte majú rekordných 14 trofejí v tejto súťaži. Hráčky DAC nezískali domáci pohár zatiaľ ani raz.

Iuventa triumfovala v Slovenskom pohári zakaždým od roku 2013, v sezóne 2020/2021 sa nehralo pre pandémiu koronavírusu. Michalovce tak majú v historickej tabuľke víťazov SP o tri trofeje viac ako Duslo Šaľa. Zverenky trénera Petra Kostku sa už v tejto sezóne stali v predstihu šampiónkami nadnárodnej MOL ligy.

Dunajskostredčanky boli v pohárovom finále doteraz trikrát, vo všetkých prípadoch podľahli Iuvente. Víťaz SP získal právo štartovať v Európskej lige 2024/2025. V prípade, že zároveň sa stane slovenským majstrom, tak toto právo prejde na zdolaného finalistu. Účastníci finále si okrem pohára odniesli aj finančné odmeny - pre víťaza 1200 a pre neúspešného finalistu 700 eur.

Finále Slovenského pohára v Trnave:

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 27:23 (15:8)
Najviac gólov: Radovičová 7/5, Kompaniecová 5, Wollingerová a Klučková po 4 - Iličová 5, E. Rajnohová 4, Desortová a Sáriová po 3. Rozhodovali: Haščíková, Kellnerová, vylúčenia: 6:4, ČK: 47. Krivokapičová (Iuventa), 7?m hody: 8/6 - 2/2

Hlasy po zápase /zdroj: slovakhandball.sk/

Peter Kostka, tréner Iuventy Michalovce: "Po jasnom náskoku z prvého dejstva sme si to zdramatizovali, keď sme nedokázali ubrániť protismernú kľučku. Nevedeli sme sa už dostať do tempa. Mali sme však dostatočný náskok a vďaka dostatku skúseností sme si víťazstvo postrážili. Som za to rád a zároveň som hrdý na naše družstvo."

Silvia Priklerová, asistentka trénera Dunajskej Stredy: "Dá sa povedať, že toto finále sme si prehrali už v prvom polčase. Takto sa nehrá zápas o pohárovú trofej, z našej strany to bol v prvom dejstve odovzdaný výkon. Hrali sme veľmi odovzdane, ako keby sme ani neboli na palubovke. Po zmene strán sme chceli výsledok skorigovať.

Náš výkon sme v druhom polčase vystupňovali. Zlepšili sme sa, ale vzhľadom na výrazný rozdiel to už nestačilo na obrat."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: HC DAC Dunajská Streda MŠK Iuventa Michalovce Slovenský pohár žien v hádzanej
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy