Nitra privítala víťaza základnej časti z Popradu: Drámu pod Zoborom rozhodla posledná tretina

Druhý sprava Peter Bjalončík (HK Poprad), vľavo brankár Libor Kašík (HK Nitra) Druhý sprava Peter Bjalončík (HK Poprad), vľavo brankár Libor Kašík (HK Nitra) Zdroj: TASR/František Iván

NITRA - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v treťom zápase štvrťfinále play-off Tipos extraligy na ľade HK Nitra 2:0. V sérii hranej na štyri víťazné stretnutia sa Popradčania ujali vedenia 2:1. Štvrtý súboj je na programe v pondelok 25. marca opäť pod Zoborom.

Duel vynechal popradský brankár Vay, ktorý sa zranil v závere druhého zápasu a nahradil ho Belányi. Od úvodu stretnutia obe mužstvá dôsledne bránili stredné pásmo a bolo zrejmé, že rozohranú "šachovú partiu" môže rozhodnúť jediný gól.

Popradčania sa presadili v úvode tretieho dejstva, keď brejk úspešne zakončil Coulter. Nitrania mohli vyrovnať v 47. minúte, no pri tutovke Bubelu podržal "kamzíkov" Belányi. Triumf hostí poistil 77 sekúnd pred záverečnou sirénou gólom do prázdnej bránky Dmowski.

štvrťfinále play-off Tipos extraligy – tretí zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Nitra - HK Poprad 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 42. Coulter (Kukuča, Betker), 59. Dmowski (Bates). Rozhodovali: Stano, Štefik - Gegáň, Knižka, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Fatul, Vitaloš, Stacha, Valent – Buček, Čederle, Lacka – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Pobežal, Hrnka, Bačo

Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, Brejčák, Svedberg, Turan, Mešár – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár