Kauza Dani Alves vôbec nemá konca: Mierny obrat situácie, Brazílčan môže opustiť väzenie

Dani AlvesDani Alves Zdroj: TASR/AP/Andre Penner

BARCELONA - Brazílsky futbalista Dani Alves, vo februári odsúdený na štyri a pol roka za znásilnenie, zložil kauciu milión eur a môže opustiť väzenie.

Prijatie finančnej záruky potvrdil dnes súd v Barcelone, ktorý minulý týždeň rozhodol, že Alvesovi umožní dočasné prepustenie, než sa vyrieši jeho odvolanie. O niekoľko hodín neskôr sa Brazílčan ocitol po štrnástich mesiacoch na slobode.

Štátna televízia RTVE jeho odchod z väzenského zariadenia Brians 2 v sprievode právničky prenášala naživo. Alves sa zdržal komentára a odišiel pripraveným autom. Prepustený bol do doby, než padne verdikt o jeho odvolaní proti trestu.

Ako ďalšiu podmienku okrem kaucie musel Alves odovzdať brazílsky aj španielsky pas, aby nemohol odcestovať zo zeme. Navyše má nariadené pravidelne sa hlásiť úradom a nesmie sa približovať k obeti.

Štyridsaťročný Alves bol pred mesiacom odsúdený na štyri a pol roka väzenia za sexuálne napadnutie. Toho sa podľa obvinenia dopustil predvlani v decembri v nočnom klube v Barcelone, zatknutý bol vlani 20. januára a odvtedy bol vo vyšetrovacej väzbe.

Všetky jeho doterajšie žiadosti o prepustenie súd kvôli vysokému riziku úteku zamietol. Futbalista uspel až s poslednou žiadosťou o dočasné prepustenie z väzenia do doby, než sa rozhodne o jeho odvolaní.

Vo väzení si doteraz odpykal zhruba štvrtinu trestu. Protistrana na rozhodnutie súdu o dočasnom prepustení zareagovala s rozhorčením, právna zástupkyňa obete verdikt ostro skritizovala ako "spravodlivosť pre bohatých".

Viac o téme: Dani Alves
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy