Pochybenie za desiatky miliónov: O tabuľke Premier League sa môže rozhodnúť až po sezóne

Hráči Nottinghamu oslavujú gólHráči Nottinghamu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys

LONDÝN - Nottingham Forest sa odvolal proti odpočítaniu štyroch bodov v anglickej futbalovej lige za porušenie finančných pravidiel.

Vedenie klubu to oznámilo vo vyhlásení s tým, že sa k záležitosti teraz nebude ďalej vyjadrovať. Vedenie Premier League potrestalo Nottingham pred týždňom. Podľa záverov nezávislej komisie sa klub previnil v období končiacom sezónou 2022/23.

Pravidlá ziskovosti a udržateľnosti povoľujú klubom v anglickej lige za tri roky stratu 105 miliónov libier. Nottingham strávil v najvyššej súťaži iba sezónu 2022/23, predchádzajúce dva roky hral druhú ligu. Mohol si tak dovoliť stratu najviac 61 miliónov libier, hranicu ale prekročil o 34,5 milióna.

Vedenie Nottinghamu pochybenie pripustilo a podľa komisie v priebehu vyšetrovania plne spolupracovalo. Vinou odpočtu sa klub prepadol na 18. miesto do zostupovej zóny o bod za Luton.

Za rovnaký prehrešok pyká v tomto ročníku už Everton, ktorý po odvolaní dosiahol zníženie trestu z desiatich bodov na šesť. Jeho odvolanie sa skúmalo viac ako tri mesiace, takže nie je vylúčené, že o konečnej tabuľke Premier League nebude jasno hneď s koncom súťaže, ktorá má na programe záverečné kolo 19. mája. Podľa ligových pravidiel by sa malo rozhodnúť najneskôr päť dní potom.

Viac o téme: Premier League Everton FC Nottingham Forest FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy