Vinný z troch násilných činov: Reprezentačná hviezda Slovana spoznala svoj trest!

Gerson Rodrigues (Slovan) oslavuje gólGerson Rodrigues (Slovan) oslavuje gól Zdroj: TASR/Martin Baumann

LUXEMBURG - Luxemburský futbalista Gerson Rodrigues z bratislavského Slovana dostal podmienečný trest odňatia slobody na 18 mesiacov a peňažnú pokutu vo výške 1500 eur.

V stredu o tom rozhodol luxemburský súd, ktorý uznal Rodriguesa za vinného z troch násilných činov. Voči verdiktu sa môže odvolať, pripomenul luxemburský denník L'essentiel.

Obvinenia sa týkali domáceho násilia voči jeho bývalej partnerke i dvoch konfliktov na verejnosti. Skutky sa mali stať v marci 2019, júni a novembri 2022. Okrem 1500 eur musí 28-ročný hráč zaplatiť aj odškodné obetiam, dovedna vyše 3700 eur.

Jeho právny zástupca Guillaume Rauchs spochybňoval obvinenia v priebehu celého procesu a vyhlásil, že jeho klient sa už chce sústrediť predovšetkým na futbal a rodinu. Rodrigues nebol na stredajšom pojednávaní prítomný. Prokuratúra pre neho požadovala trest na 15 mesiacov s podmienečným odkladom.

Slovan angažoval Rodriguesa vo februári tohto roka na hosťovanie do konca kalendárneho roka z kyjevského Dynama a doposiaľ má za "belasých" na konte päť gólov v ôsmich zápasoch. Minulý týždeň nastúpil za svoju reprezentáciu v semifinále baráže o ME, Luxemburčania prehrali na pôde neskoršieho postupujúceho Gruzínska 0:2. Na konte má 60 zápasov a 21 gólov v národnom tíme.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Luxembursko Gerson Rodrigues
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy