Výbuch radosti na Zemplíne: Michalovce ukončili sezónu vicemajstra a čaká ich boj o finále

Zľava brankár Jake Kupsky (Zvolen) a Joshua Wilkins (Michalovce) v súboji o pukZľava brankár Jake Kupsky (Zvolen) a Joshua Wilkins (Michalovce) v súboji o puk Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa stali tretím semifinalistom play off Tipos extraligy. V piatom štvrťfinálovom zápase zvíťazili nad HKM Zvolen 3:1 a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy.

Meno svojho semifinálového súpera sa dozvedia po ukončení série Poprad - Nitra. Zvolenčania si nezopakujú finálovú účasť z uplynulej sezóny a v semifinále budú chýbať prvýkrát od roku 2017.

Lepší štart do piateho zápasu mali hostia, ktorí viedli už od 3. minúty, keď brankára Škorváneka prekonal Šiška - 0:1. Zvolenčania si v prvej časti vypracovali aj niekoľko ďalších príležitostí na zvýšenie náskoku, no napokon oň prišli 6 sekúnd pred prvou prestávkou. Domáci útočník Kabáč nahodil puk spoza zvolenskej bránky na brankára Kupského a ten si ho zrazil do bránky - 1:1.

Domácim vyšiel nielen záver prvej časti, ale aj úvod druhej, keď sa druhýkrát v zápase presadil Kabáč, ktorý tečoval strelu Bindulisa - 2:1. V 28. minúte sa domáci dostali k 18-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale Zvolenčania zvládli oslabenie.

Domáci si v tretej tretine postrážili tesný náskok aj vďaka viacerým úspešným zákrokom brankára Škorváneka. Zvolenčanom sa nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára v závere zápasu. Naopak, obranca Bodák strelou do prázdnej bránky uzavrel skóre zápasu.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – piaty zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 20. Kabáč (Suja, Buc), 21. Kabáč (Bindulis, Vašaš), 60. Bodák - 3. Šiška (Mudrák, Sládok). Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Frimmel, Šoltés, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3042 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Suja - Daugavinš, Newton, Santos - Paločko, Heard, Puliš - Valach, Solenský, Wilkins - Kabáč, Buc, Vašaš

Zvolen: Kupsky - Hain, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, Fortin - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Hecl, Šiška, Kašlík - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

/konečný stav série: 4:1, Michalovce postúpili do semifinále/