Dúbravkov spoluhráč lieta v závažných problémoch: Suspendovaný futbalista čelí ďalším obvineniam

Sandro TonaliSandro Tonali Zdroj: SITA/Spada/LaPresse via AP

LONDÝN - Anglická futbalová asociácia FA obvinila Taliana Sandra Tonaliho v súvislosti so stávkovaním.

K viacnásobnému porušeniu pravidiel malo prísť v auguste - októbri 2023. Tonalimu už beží desaťmesačný dištanc za stávkovanie počas pôsobenia v Taliansku.

Ak sa potvrdia nové obvinenia, znamená to, že sa dopustil rovnakého priestupku aj po prestupe do Newcastlu. Čas na odpoveď má do piatka 5. apríla.

FA obvinila 23-ročného stredopoliara v 50 prípadoch stávkovania. Desaťmesačný zákaz činnosti mu udelila Talianska futbalová federácia (FIGC), beží od vlaňajšieho októbra a platí celosvetovo.

S národným tímom sa tak nepredstaví na majstrovstvách Európy. Taliani sú v pozícii obhajcu titulu v B-skupine "smrti" so Španielskom, Chorvátskom a Albánskom. Na podujatí sa zúčastní aj Slovensko.

"Sandro naďalej spolupracuje na vyšetrovaní a klub ho plne podporuje. Sandro ani Newcastle United nemôžu vzhľadom na prebiehajúci proces v tejto chvíli poskytnúť ďalšie vyjadrenia," citovala z oficiálneho vyhlásenia klubu agentúra AFP.

Stredopoliar Tonali prišiel do Newcastlu vlani v lete z AC Miláno za 64 miliónov eur. Dištanc dostal po tom, ako súhlasil s dohodou o vine a treste v súvislosti s nelegálnym stávkovaním počas pôsobenia na San Sire i v Brescii.

Trest tiež zahŕňa osemmesačnú liečbu závislosti od hazardných hier a pokutu vo výške 20.000 eur.

Viac o téme: Premier League Newcastle United Martin Dúbravka Sandro Toneli
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy