A je to tu, Slovan už má vážny problém s hráčom! Tréner Weiss to bude tvrdo riešiť

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Luxemburský futbalista Gerson Rodrigues sa nevrátil z reprezentačného zrazu do kádra Slovana Bratislava. Uviedol to tréner slovenského majstra Vladimír Weiss po víťazstve nad Podbrezovou (2:1) v sobotňajšom zápase 3. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

"Nemali sme Gersona Rodriguesa, ktorý neprišiel zo zrazu. Musíme to v klube riešiť, ja i klub, sú to disciplinárne veci, a v tom nemôžem uhnúť doľava ani doprava. Pre mňa je vždy prvoradé mužstvo," povedal Weiss podľa klubového webu.

Rodrigues prišiel do Slovana vo februári z Dynama Kyjev na ročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup. Doposiaľ strelil za "belasých" päť gólov v ôsmich zápasoch. Počas marcového asociačného termínu nastúpil za Luxembursko v dvoch stretnutiach.

Gerson Rodrigues (Slovan) oslavuje Galéria fotiek (3) Gerson Rodrigues Zdroj: TASR/Martin Baumann

Najprv zažil sklamanie v semifinále baráže o postup na ME 2024, keď jeho tím prehral s Gruzínskom 0:2. Následne sa predstavil v prípravnom stretnutí s Kazachstanom, na víťazstve 2:1 sa podieľal gólom a asistenciou.

Rodrigues už pozná verdikt súdu

Dvadsaťosemročný útočník dostal v stredu podmienečný trest odňatia slobody na 18 mesiacov a peňažnú pokutu vo výške 1500 eur. Luxemburský súd ho uznal za vinného z troch násilných činov. Voči verdiktu sa môže odvolať.

Obvinenia sa týkali domáceho násilia voči jeho bývalej partnerke i dvoch konfliktov na verejnosti. Skutky sa mali stať v marci 2019, júni a novembri 2022. Okrem 1500 eur musí Rodrigues zaplatiť aj odškodné obetiam, dovedna vyše 3700 eur.

Jeho právny zástupca Guillaume Rauchs spochybňoval obvinenia v priebehu celého procesu a vyhlásil, že jeho klient sa už chce sústrediť predovšetkým na futbal a rodinu. Rodrigues nebol na stredajšom pojednávaní prítomný. Prokuratúra pre neho požadovala trest na 15 mesiacov s podmienečným odkladom.

Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava Gerson Rodrigues
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy