VIDEO Malá búrka v kabíne Žiliny cez polčas v Trnave pomohla: Vyhral šťastnejší!

Zľava hráč Žiliny Dominik Javorček, hráč Trnavy Adrian Zeljkovič, hráči Žiliny Tomáš Hubočan, Andrej Stojčevskij a hráč Trnavy Michal Ďuriš v súboji o loptuZľava hráč Žiliny Dominik Javorček, hráč Trnavy Adrian Zeljkovič, hráči Žiliny Tomáš Hubočan, Andrej Stojčevskij a hráč Trnavy Michal Ďuriš v súboji o loptu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom priamom súboji o druhé miesto Niké ligy nad Žilinou 1:0 a svojmu prenasledovateľovi sa v tabuľke vzdialil už na štyri body.

Víťazstvo "andelov" zariadil Azango, ktorý ťažil v 27. minúte z krídelného úniku Daniela. Jeho prihrávku do päťky ešte tečoval Stojčevski a Nigérijčan loptu zblízka pohodlne dopravil do siete. 

Úvodná štvrťhodina patrila Žiline

"Súhlasím s tým, že úvodná štvrťhodina patrila Žiline, potom sme sa do toho dostali a následne to vyzeralo, ako sme chceli. Plánovali sme súpera vysoko napádať, dotláčať ich, nenechať ich, aby sa dostali do kombinačnej hry, z toho sme mali dobré prechodové fázy, po jednej z nich aj padol gól. Boli tam aj ďalšie pološance, ktoré sme mohli vyriešiť, keby sme mali kúsok šťastia, prípadne sme mohli zvoliť iné riešenie. Žilinu sme držali celý polčas na dištanc až na záver, keď nás v kľúčovej šanci súpera podržal Takáč.

V druhom dejstve chalani až príliš začali brániť výsledok, úplne zbytočne od prvej minúty. Defenzíva nám síce funguje a nepúšťali sme Žilinu do šancí, ale boli sme pasívni v práci s loptou. Máme však teraz pevnú obranu, chalani dobre fungujú v systéme. Zdolali sme predtým Dunajskú Stredu aj Slovan, neinkasovali sme, takže si myslím, že právom sme teraz druhí v tabuľke" zhodnotil šláger tréner Spartaka Michal Gašparík.

Podľa Hyneka vyhral šťastnejší

"Očakávali sme, že takýmto spôsobom bude Trnava hrať. Podaril sa nám vstup do zápasu, 15 minút sme si držali pozície, potom sme ale na tridsať minút vypadli z tempa a počínajúc brankárom až úplne po vrch zostavy sme nehrali to, čo sme chceli. Z nepresnosti a neudržaní hry pramenil gól na 1:0, ktorý padol po našej chybe. Nepoistili sme si dlhú loptu, v našom zmätku sa dostala lopta do strany, tečom to prešlo až k Azangovi, ktorý dal gól. V závere polčasu sme sa dokázali dostať do hry, mali sme šancu Iľka a po štandardke Hubočana.

Malá búrka v kabíne cez polčas pomohla k tomu, aby sme po zmene strán hrali viac to, čo chceme. Myslím si, že sa nám to darilo, šancí sme ale mali menej, aby sme aspoň remizovali, Nsona sa v stopercentnej šanci nepresadil. Keď to vezmem všeobecne, vyhral šťastnejší," uviedol hosťujúci tréner MŠK Žilina Jaroslav Hynek.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: FC Spartak Trnava MŠK Žilina Michal Gašparík Jaroslav Hynek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy