VIDEO Vo finále mu nedal žiadnu šancu: Sinner ovládol aj Miami a čaká ho posun v rebríčku ATP

Jannik SinnerJannik Sinner Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

MIAMI - Taliansky tenista Jannik Sinner triumfoval na turnaji ATP Masters 1000 v Miami. Druhý nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finále Bulhara Grigora Dimitrova hladko 6:3, 6:1 a v pondelok sa posunie na druhé miesto svetového rebríčka pred Španiela Carlosa Alcaraza.

Pre Sinnera to bol už tretí titul v prebiehajúcej sezóne a druhý na turnajoch Masters v kariére. V tomto roku už vyhral Australian Open i turnaj v Rotterdame a jeho jediná prehra prišla vo finále v Indian Wells s Alcarazom.

V prvom sete zobral Dimitrovovi podanie v piatej hre a v deviatej využil druhý brejkbal i setbal. V druhom sete na kurte dominoval ešte viac a zakončil ho hneď prvým úspešným mečbalom. V dueli čelil jedinému brejkbalu, ktorý odvrátil.

Sinner prehral v Miami vo finále v rokoch 2021 i 2023, teraz sa dočkal zisku trofeje. "Konečne mi to vyšlo, veril som, že dnes bude ten šťastný deň. Bol to pre mňa veľmi špeciálny týždeň," vyhlásil po úspešnom finále, po ktorom si vylepšil tohtoročnú bilanciu na 22:1.

Jannik Sinner Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

Ako prvý taliansky tenista v histórii sa dostal na druhu priečku rebríčka ATP: "Veľa to pre mňa znamená. Ešte dôležitejšie však pre mňa je, že som podal skvelý výkon. Byť číslo 2 je úžasný pocit a nikdy som si nepomyslel, že by sa mi to mohlo podariť."

Dimitrov sa vďaka finálovej účasti v Miami dostal do top 10 vo svetovom rebríčku prvýkrát od roku 2018, posunul sa o tri pozície na deviatu priečku. Vo finále nemal proti o desať rokov mladšiemu súperovi veľa šancí: "Rozdiel desiatich rokov dnes bol zreteľný. Jednoznačne to bol Jannikov týždeň, hral tu fantastický tenis."