Po šokujúcom ataku chuligánov im hrozia tresty: Turecký gigant sa vyhráža odstúpením z ligy

Fanúšikovia v Turecku po zápase zaútočili na oslavujúcich hráčovFanúšikovia v Turecku po zápase zaútočili na oslavujúcich hráčov Zdroj: Profimedia

ISTANBUL - Troch futbalistov Fenerbahce čaká disciplinárne konanie kvôli potýčkam s fanúšikmi Trabzonsporu, ktorí 17. marca na trávniku napadli hráčov istanbulského klubu oslavujúcich víťazstvo 3:2. Oznámila to dnes Turecká futbalová federácia.

Tresty hrozia nigérijskému reprezentantovi Brightovi Osayi-Samuelovi, holandskému obrancovi Jaydenovi Oosterwoldeovi a Irfanovi Canovi Egribayatovi. Na disciplinárnu komisiu sú predvolaní aj dvaja funkcionári Fenerbahce a asistent trénera Trabzonsporu Egemen Korkmaz.

Osayi-Samuel podľa videozáznamu udrel jedného z priaznivcov, ktorý vbehol na ihrisko so zakrytou tvárou. Oosterwolde fanúšika kopol.

Turecká polícia zadržala po škandalóznom závere ligového zápasu 13 fanúšikov Trabzonsporu, z ktorých piatich umiestnila do väzby. Generálny sekretár Trabzonsporu Kemal Ertürk v minulom týždni označil ich zadržanie za nespravodlivé a vyzval na urýchlené prepustenie priaznivcov.

Zvažujú stiahnutie tímu z ligy

Incident odsúdili tureckí funkcionári a politici aj šéf svetovej federácie FIFA Gianni Infantino. Zástupcovia Fenerbahce oznámili, že budú zvažovať stiahnutie tímu z najvyššej súťaže. Na utorok 2. apríla kvôli tomu zvolali mimoriadne valné zhromaždenie. Fenerbahce je v ligovej tabuľke na druhom mieste o dva body za Galatasarayom.

Viac o téme: Trabzonspor Turecko Fenerbahce Istanbul Jayden Oosterwolde Bright Osayi-Samuel Irfan Can Egribayat Egemen Korkmaz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy