Česi v príprave pred EURO odmietli niekoľko popredných súperov: Voľba padla na tento tím

Českí futbalisti oslavujú gólČeskí futbalisti oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Českí futbaloví reprezentanti odohrajú predposledný prípravný zápas pred majstrovstvami Európy 7. júna proti Malte v Grödigu počas sústredenia v Rakúsku. Kemp budú mať v neďalekom Schladmingu, kde sa budú na šampionát v Nemecku chystať od 2. do 9. júna. Národný tím Česka o tom informoval na webe FAČR.

Reprezentácia Česka už skôr oznámila, že generálku na Euro odohrá 10. júna proti Severnému Macedónsku v Hradci Králové. Druhého júnového súpera vedenie národného tímu dlhší čas hľadalo a napokon sa rozhodlo pre nie príliš atraktívnu Maltu.

Odmietli popredných súperov

"Prianím nášho tímu bolo odohrať zápas neďaleko miesta, kde budeme na kempe, aby sme mali čo najviac času na prípravu pred Eurom. Preto sme odmietli niekoľko popredných európskych reprezentácií, ktoré zase jednoznačne trvali na tom, že budú hrať doma," uviedol technický riaditeľ FAČR Erich Brabec.

"Jednotlivé tímy majú pred štartom majstrovstiev Európy jasnú predstavu o svojich prípravách a prioritách. Viac ako kedykoľvek predtým preto do rokovaní vstupujú preferencie trénerov, miesto stretnutia, rozhodovanie, či chcete hrať proti účastníkovi šampionátu, termín. Od začiatku sme mali od trénerov zadanie, že pre nich je prioritou miesto zápasu a túto požiadavku sa napokon podarilo splniť," povedal predseda FAČR Petr Fousek.

Národný celok v súčte s Československom doteraz odohral proti Malte 12 zápasov s bilanciou deviatich víťazstiev a troch bezgólových remíz. Naposledy na aktuálne až 172. tím rebríčka FIFA narazil na konci mája 2016 rovnako v príprave pred majstrovstvami Európy a outsidera rozdrvil 6:0.

Rozhodnutie padlo na Maltu

"Máme daný plán prípravy, do ktorého zapadá zápas v danom termíne neďaleko miesta, kde sa budeme na šampionát pripravovať. Navyše Malta si v poslednom čase pripísala dobré výsledky. Počas posledného reprezentačného zrazu dokázala remizovať so Slovinskom, vlani porazila zlepšujúce sa Luxembursko, ešte predtým remizovala s Gréckom a porazila Izrael," uviedol tréner Ivan Hašek, ktorý prevzal mužstvo v januári po Jaroslavovi Šilhavom a pred pár dňami ho v prvých dvoch prípravných zápasoch v Nórsku a s Arménskom doviedol k výhram 2:1.

Reprezentácia už skôr oznámila, že sa na Euro bude chystať na kempe v Rakúsku, presné miesto sústredenia ale zverejnila až teraz. Schladming leží zhruba 100 kilometrov južne od Salzburgu v spolkovej krajine Štajersko.

Ideálne podmienky na prípravu

Tím bude bývať v hoteli Falkensteiner, odkiaľ bude vyrážať na neďaleké ihrisko. "Na mieste sme sa boli s trénermi pozrieť a budeme tam mať ideálne podmienky na prípravu," vyhlásil Brabec.

Po návrate zo sústredenia do Čiech a generálke so Severným Macedónskom dostane tím Česka krátke voľno a 13. júna odcestuje na šampionát do Nemecka. O päť dní neskôr vstúpia Haškovi zverenci do turnaja zápasom proti Portugalsku v Lipsku. V skupine sa potom v Hamburgu stretnú ešte s Gruzínskom a Tureckom.

Viac o téme: Česko Malta EURO Severné Macedónsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy