Legendárny LeBron James prehovoril o svojom konci: Veľa času mi už nezostáva

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA/AP/John Munson

LOS ANGELES - Najlepší strelec v histórii NBA LeBron James pripustil, že sa blíži koniec jeho basketbalovej kariéry.

Hviezda Los Angeles Lakers to uviedla po nedeľňajšom stretnutí na ihrisku Brooklynu, v ktorom 40 bodmi prispela k víťazstvu hostí 116:104. Po 39. narodeninách pokoril James túto hranicu druhýkrát, čo sa pred ním podarilo len ďalšej legende Michaelovi Jordanovi, ktorý to dokázal trikrát. Jordan ukončil kariéru v 40 rokoch.

Veľa času mu nezostáva

"Veľmi dlho už hrať nebudem. Ďalších dvadsaťjeden rokov to nebude, to je isté. Neviem, kedy ten koniec príde, ale veľa času už mi nezostáva," povedal James novinárom.

V Lakers mu po sezóne vyprší dvojročná zmluva na 97 miliónov dolárov s hráčskou opciou na budúci ročník. Podľa špekulácií médií pravdepodobne bude pokračovať. V minulosti štvornásobný šampión NBA a dvojnásobný olympijský víťaz uviedol, že by rád odohral poslednú sezónu v jednom tíme so svojím synom. Dvadsaťdeväťročný Bronny môže ísť na draft tento rok, o tri roky mladšieho Brycea by si mohol niektorý z klubov vybrať najskôr v roku 2026.

Vo svojom 1485. stretnutí v kariére si James deviatimi trojkami z desiatich pokusov vyrovnal osobný rekord. "S tým sa dá ťažko niečo robiť," komentoval jeho bilanciu pri streľbe z diaľky Cam Thomas, ktorý bol s 30 bodmi najlepším strelcom Brooklynu.

S vekom prispôsobil svoju hru

James má v tejto sezóne úspešnosť v streľbe za tri body 41,6 percenta, najlepšie v kariére. S vekom štvornásobný najužitočnejší hráč ligy prispôsobil svoju hru, ktorá už nie je taká fyzická.

"Nemusím sa opierať o trojky, pretože toho viem dosť. Dokážem skórovať kdekoľvek, akonáhle prejdem polovicu ihriska. Ale treba sa posúvať a pracovať na veciach, ktoré sa v lige menia. A táto súťaž je veľmi o trojkách," vyhlásil James.

"Nepatrím k tým, čo vystrelia 15 trojok za zápas. Ale chcem mať rešpekt a tímy so mnou pri hre zvonku musia počítať," dodal.

Viac o téme: LeBron James Brooklyn Nets Los Angeles Lakers
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy