Znečistená Temža im to opäť komplikuje: Veslári Oxfordu sa pred pretekmi možno nakazili baktériou E.coli

Lanovka nad TemžouLanovka nad Temžou Zdroj: SITA

LONDÝN - Traja veslári Oxfordu pred tradičnými pretekmi univerzitných osemveslíc mali zdravotné problémy, ktoré mohla spôsobiť baktéria E. coli. Zatiaľ nie je jasné, či sa nakazili v znečistenej Temži. Informovali o tom britské médiá.

Na možné problémy boli niekoľko dní pred štartom všetci účastníci upozornení, pretože testy odhalili vo vode veľké množstvo baktérie E. coli. Väčšina typov nie je životu nebezpečná, ale niektoré druhy môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti a v extrémnych prípadoch aj otravou krvi ohroziť život.

Oxford uviedol, že pár dní pred štartom mali zdravotné problémy traja členovia mužskej posádky. "Rozbehlo sa to u nich naozaj nepekne. Možno by nebolo zlé, keby vo vode nebolo toľko výkalov," citoval periodikum The Guardian jedného z veslárov Oxfordu Lennyho Jenkinsa.

Univerzita vo vyhlásení uviedla, že podobné problémy sú pri tréningu na Temži celkom bežné. Dodala tiež, že u trojice nakazených neboli vykonané testy na prítomnosť E. coli. Usporiadatelia pretekov preto podľa Guardianu požiadali Oxford o spresnenie.

Sobotňajšie preteky ovládli veslári Cambridge a vyhrali piaty z posledných šiestich ročníkov. Celkovú bilanciu si vylepšili na 87:81. V pretekoch žien zvíťazila posádka Cambridge po siedmy raz za sebou a nad rivalkami z Oxfordu vedie 48:30.

Viac o téme: Veslovanie Oxford Cambridge Lenny Jenkins
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy