Tvrdá kritika ich prinútila konať: Nemecké dresy s týmto číslom už nie sú na predaj!

Nemecký futbalový reprezentant Lukas Podolski odchádza z trávnika s trofejou pre víťaza majstrovsiev sveta vo futbale oblečený v drese značky Adidas Nemecký futbalový reprezentant Lukas Podolski odchádza z trávnika s trofejou pre víťaza majstrovsiev sveta vo futbale oblečený v drese značky Adidas Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

BERLÍN - Výrobca športového oblečenia Adidas a Nemecká futbalová federácia (DFB) zablokovali predaj dresov nemeckej reprezentácie s číslom 44 v reakcii na kritiku dizajnu, ktorý mal pripomínať nacistický symbol.

Agentúru dpa o tom informoval hovorca Adidasu Oliver Brüggen, ktorý oznámil, že záujemcovia si v internetovom obchode už nebudú môcť vybrať dres s týmto číslom. DFB rovnako v pondelok zastavila doručovanie dresov s číslom 44, ktoré si už objednala do vlastného internetového obchodu.

Federácia i firma tak reagovali na kritiku od používateľov sociálnych sietí, ktorí si všimli, že číslo 44 v novom dizajne vyzerá ako logo Schutzstaffel (SS), hlavnej polovojenskej organizácie pod vedením Adolfa Hitlera a nacistickej strany. Hlavnej kritike za to čelil Adidas, no Brüggen uviedol, že "za dizajn mien a čísel sú zodpovední Nemecká futbalová federácia (DFB) a jej partner 11teamsports."

Viac o téme: Adidas Nemecká futbalová federácia Oliver Brüggen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy