Tomek ich držal v hre, slovenský kapitán verí v triumf nad Pardubicami: Nebude sa hrať na krásu!

Slovenský hokejista Matúš SukeľSlovenský hokejista Matúš Sukeľ Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Hokejisti Litvínova prehrali oba úvodné zápasy semifinále na ľade Pardubíc, kapitán Severočechov Matúš Sukeľ ale verí, že jeho tím dokáže v domácom prostredí proti favoritovi uspieť a sériu ešte zdramatizuje.

Hráči Vervy však podľa neho musia byť sebavedomejší a viac sa tlačiť do bránky. "Boli to dva ťažké zápasy, ale v každom z nich nás výborne držal Matej Tomek v bráne a dával nám šancu na výhru. Škoda, že sme dnes nedali gól, nedokázali sme vyrovnať a ešte sa popasovať o výsledok. Sú to vyrovnané stretnutia, o gól, o jednej strele.

Musíme v ďalších zápasoch nájsť spôsob, ako skórovať," povedal Sukeľ novinárom po porážke 0:3. Verva dvakrát inkasovala v záverečnej power play, víťazný gól tak strelil v čase 19:46 Tomáš Vondráček. Prvú tretinu pritom domáci herne ovládli. Podľa Sukeľa sa hostia na začiatku nechceli sústrediť iba na obranu.

"Určite chceme hrať na puku, chceme hrať dopredu, ale Pardubice dobre nastúpili a boli na začiatku všade rýchlejšie," ocenil slovenský reprezentant výkon domácich. Od druhej časti sa ale hra vyrovnala a Litvínov bol dokonca strelecky aktívnejší.

Nebudú hrať na krásu

"Začali sme viac hrať, byť silnejší na puku a to si musíme preniesť do ďalších zápasov. Musíme byť sebavedomejší, viac sa tlačiť do bránky a dať nejaké špinavé góly. Nebude sa hrať na krásu, predpokladám, že krásne góly veľmi padať nebudú," povedal Sukeľ. Pardubice sú ako víťaz základnej časti extraligy favoritom série, podľa dvadsaťosemročného útočníka ale hrajú to, čo Severočesi očakávali.

"Nemyslím si, že sme z hry Pardubíc prekvapení. Majú silné mužstvo, ale my sme tiež silní. Teraz ideme domov a verím, že tam ukážeme našu silu a dokážeme vyhrať," podotkol Sukeľ.

Verí vo výhodu domáceho prostredia

Litvínovu by na Zimnom štadióne Ivana Hlinku malo prospieť aj užšie klzisko. "Verím, že nám to pomôže. Hlavne budeme doma, bude plný zimák a ľudia nás poženú. Myslím si, že to budú zase iné zápasy," verí Sukeľ.

K úspechu by Severočesi potrebovali zlepšiť vhadzovanie. Dynamo má na buly výrazne vyššiu percentuálnu úspešnosť, dnes napríklad domáci uspeli v 38 z 58 vhadzovaní. V prvom zápase to bolo ešte markantnejšie.

"Určite je to jedna z (dôležitých) vecí. Nehráme na puku, ale majú ho Pardubice. My ho potom naháňame. Pred zápasom sme sa na to pozerali a určite sa na video pozrieme aj v ďalších dňoch. A pokúsime sa na tom zapracovať," povedal Sukeľ.

Viac o téme: Česká extraliga Matej Tomek HC Verva Litvínov HC Dynamo Pardubice Matúš Sukeľ
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy