VIDEO Na zelenej antuke sa diali bláznivé veci: Najdlhší zápas roka, kontroverzný moment pri mečbale

Americká tenistka Katie VolynetsováAmerická tenistka Katie Volynetsová Zdroj: SITA/AP/Ryan Sun

CHARLESTON - Američanka Katie Volynetsová a Holanďanka Arantxa Rusová odohrali v prvom kole tenisového turnaja v Charlestone najdlhší zápas na WTA Tour v tejto sezóne.

Dvadsaťdvaročná Volynetsová odvrátila o jedenásť rokov staršej súperke dva mečbaly a vyhrala 6:2, 6:7, 7:6 za tri hodiny a 43 minút.

Volynetsová, ktorá sa do hlavnej súťaže dostala z kvalifikácie, čelila dvom mečbalom za stavu 4:6 v rozhodujúcom tie-breaku. Za stavu 6:5 Rusová dokonca prestala hrať a reklamovala, že úder Volynetsovej skončil v aute, umpirová rozhodca však po kontrole dopadu lopty na zelenú antuku potvrdila loptu ako dobrú a zápas pokračoval.

Rusová sa už zo situácie nespamätala, skrátenú hru stratila 6:8 a pripísala si tohtoročnú druhú porážku v maratónskom zápase. Vo februári v Kluži prehrala s Rumunkou Anou Bogdanovou za tri hodiny a 28 minút. Pondelkový duel prekonal doterajší rekord sezóny 3:42 hodiny z Abú Zabí medzi Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiaovou a Poľkou Magdou Linetteovou.

Hráčka z druhej stovky rebríčka Volynetsová sa v druhom kole stretne s desiatou nasadenou krajankou Emmou Navarrovou, ktorej otec Ben vlastní turnaj aj areál, v ktorom sa hrá.

Dvojhra - 1. kolo:

Katie Volynetsová (USA) - Arantxa Rusová (Hol.) 6:2, 6:7 (6), 7:6 (6)

Shelby Rogersová (USA) - Claire Liuová (USA) 6:1, 6:1

Varvara Gračovová (Fr.) - Clervie Ngounoueová (USA) 6:2, 6:1

Viac o téme: Arantxa Rusová Katie Volynetsová WTA v Charlestone
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/WTA
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy