Len dorazil a už napáchal poriadnu paseku: Neprístojný škandál v európskom veľkoklube

Borna Sosa (vľavo) a Kristian Hlynsson počas zápasu Európskej konferenčnej ligyBorna Sosa (vľavo) a Kristian Hlynsson počas zápasu Európskej konferenčnej ligy Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

AMSTERDAM - Vedenie futbalového Ajaxu Amsterdam suspendovalo nového generálneho riaditeľa Alexa Kroesa.

Štyridsaťdeväťročný holandský funkcionár bol podľa dozornej rady zapojený do nelegálneho obchodovania s klubovými akciami. Ajax na webe oznámil, že chce s Kroesom iba po dvoch týždňoch od nástupu rozviazať zmluvu.

Kroes sa stal nástupcom niekdajšieho skvelého gólmana Edwina van der Sara, ktorý skončil vo funkcii generálneho riaditeľa po minulej sezóne. Ajax oznámil Kroesov príchod z Alkmaaru na začiatku augusta, kvôli klauzule v zmluve ale mohol začať pracovať pre konkurenčný klub až v marci.

Podľa externej analýzy, ktorú nechala vypracovať dozorná rada amsterdamského celku, nakúpil v týždni pred oznámením "prestupu" 17-tisíc klubových akcií a ako zasvätená osoba sa dopustil nelegálneho obchodovania.

"Sme hlboko sklamaní, že sa niečo také stalo v našom klube. Alexovo jednanie nie je v súlade s hodnotami Ajaxu. Načasovanie obchodu jasne naznačuje, že bol porušený zákon, a to nemôžeme tolerovať. Zhodli sme sa, že Alexovo pokračovanie vo funkcii nie je možné," uviedol predseda dozornej rady Michael van Praag.

Kroes povedal agentúre ANP, že sa chce obrátiť na holandský dozorný orgán AFM, ktorý dohliada na obchodovanie na finančných trhoch.

Tridsaťšesťnásobný majster ligy Ajax prežíva jednu z najťažších sezón v klubovej histórii. V priebehu ročníka už vymenil trénera aj športového riaditeľa a nakrátko sa ocitol na poslednom mieste ligovej tabuľky, aktuálne je piaty. V domácom pohári vypadol v druhom kole s amatérskym tímom USV Hercules zo štvrtej najvyššej súťaže.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Eredivisie Alex Kroes
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy