Príde aj Pogačar? Česi pripravujú cyklistický sviatok, riaditeľ pretekov potvrdil veľkú vec

Tadej PogačarTadej Pogačar Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

PRAHA - Najvýznamnejších českých etapových pretekov Czech Tour sa tento rok zúčastní aj elitný cyklistický tím UAE Emirates, ktorého najväčšou hviezdou je dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar.

Organizátori oznámili potvrdenú účasť piatej stajne z najvyššej kategórie WorldTour na oficiálnom webe. "Pre nás ako usporiadateľov je to splnený sen a zároveň odmena za obrovské nasadenie, či už na poli organizačnom alebo diplomatickom," uviedol riaditeľ pretekov Leopold König. Vlani sa pretekov zúčastnili tri tímy WorldTour, tohtoročný 16. ročník sa pôjde 25. až 28. júla.

Tím UAE Emirates bol vlani s 57 výhrami a 138 pódiovými umiestneniami najlepšou stajňou rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie. Jeho najväčšia hviezda Pogačar chce tento rok vyhrať Giro d’Italia aj Tour de France a navyše uspieť začiatkom augusta na olympijských hrách v Paríži.

Usporiadatelia Czech Tour preto tušia, že sa hviezdny Slovinec na českých cestách prvýkrát od Pretekov mieru jazdcov do 23 rokov v roku 2018 ešte neobjaví. "Musíme byť realisti. Na nomináciu tímu UAE Emirates som ale veľmi zvedavý, rozhodne majú kam siahnuť," povedal König s odkazom na mená, ako sú Adam Yates, Joao Almeida, Marc Soler, Rafal Majka, Marc Hirschi, Pavel Sivakov či Tim Wellens .

Už predtým potvrdili účasť na Czech Tour elitné tímy Visma-Lease a Bike, Intermarché-Wanty, Bora-hansgrohe a DSM-Firmenich PostNL. Na štarte budú aj tímy z nižších kategórií ako Uno-X či rozvojový tím stajne Lidl-Trek, v ktorého farbách by sa mal na domácej pôde predstaviť úradujúci majster republiky Mathias Vacek.

Viac o téme: Leopold König UAE Emirates Tadej Pogačar Czech Tour
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá