Ani nemohla vstať z postele: Česká tenistka po dlhých týždňoch informovala o svojom stave

Česká tenistka Barbora KrejčíkováČeská tenistka Barbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

BRNO - Česká tenistka Barbora Krejčíková sa naposledy objavila na súťažnom kurte 9. februára tohto roku, keď podľahla Ruske Ľudmile Samsonovovej na turnaji v Abú Dabí. Odvtedy vynechala všetky turnaje vrátane Sunshine Double v Indian Wells a Miami.

Aktuálne 25. hráčka sveta odložila i turnaje v Dauhe a Dubaji a musela si namiesto toho doliečiť zranenie chrbta a následne ju postihla aj vážna chrípka. Ochorenie bolo až tak seriózne, že nemohla vstať z postele, čo jej prakticky znemožnilo, aby mohla čokoľvek robiť, tobôž nie venovať sa akýmkoľvek tenisovým aktivitám a zaťažovať unavené telo.

V pondelok sa po dlhšom čase prihovorila fanúšikom, ktorým objasnila svoj aktuálny zdravotný stav. "Novinky o mojom zdravotnom stave. Dnešok bol prvým celým dňom mimo postele. Stále nemôžem trénovať a robiť hocičo vo vysokej intenzite, a tak začínam s ľahkými prechádzkami v našej prírode. V ďalších dňoch vás budem informovať o mojom progrese," napísala 28-ročná rodáčka z Brna.

 

 

"Po zranení v Dauha som dostala vážnu chrípku. Stále sa z nej liečim, avšak, moje zranenie chrbta sa zlepšilo a dostala som zelenú na pomalý tréning mimo kurtu. Dúfam, že v najbližších dňoch začnem triafať loptičky na kurte, keď pominie kašeľ," doplnila víťazka French Open 2021.

Krejčíkovej meno sa objavilo na entry liste pre turnaj v Stuttgarte, ktorý sa začína 15. apríla, avšak je nepredvedpodobné, že sa vráti do akcie už o dva týždne. Tenistky sa následne presunú na Masters turnaje do Madridu a Ríma, kde sa už dá očakávať fyzický návrat českej tenistky.

Viac o téme: WTA Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam/
  • X/marioboc17
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy