Nepríjemné rozhodnutie, ale nedalo sa inak: Krejčíková musela zaradiť spiatočku

Česká tenistka Barbora KrejčíkováČeská tenistka Barbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

DUBAJ - Česká tenistka Barbora Krejčíková kvôli zraneniu chrbta nebude štartovať ani na turnaji v Dubaji, kde vlani získala titul.

V tomto týždni mala hrať v Dohe, ale na poslednú chvíľu sa odhlásila. Oželieť musí dvadsaťosemročná hráčka aj dubajský podnik začínajúci v nedeľu, pretože stále nie je fit.

"Nebolo to ľahké rozhodnutie, zvlášť preto, že mám na tento turnaj príjemné spomienky a mala som veľké očakávania. Moje zranenie chrbta však vyžaduje dlhší čas na liečenie," citovali Krejčíkovú usporiadatelia. Pretože v Dubaji neobháji veľkú porciu bodov za titul, prepadne sa vo svetovom rebríčku z 12. miesta o niekoľko pozícií.

Pred rokom Krejčíková skvele obsadený turnaj kategórie WTA 1000 v Spojených arabských emirátoch ovládla po tom, čo porazila tri vtedy najvyššie postavené hráčky rebríčka: Poľku Igu Swiatekovú, Arynu Sabalenkovú z Bieloruska aj Američanku Jessicu Pegulovú. Swiatekovú vo finále zdolala v dvoch setoch.

Okrem Krejčíkovej, víťazky Roland Garros z roku 2021, sa z Dubaja odhlásila aj štvornásobná grandslamová šampiónka Naomi Osaková. Japonská tenistka, ktorá sa vrátila na okruh po materskej pauze, vo štvrtok v Dohe prehrala štvrťfinále s Karolínou Plíškovou.

Viac o téme: Naomi Osaková Barbora Krejčíková WTA v Dubaji