Nekompromisne a bez ústupkov: Arbitrážny súd sa otočil chrbtom ruskému šéfovi

Predseda Medzinárodnej boxerskej asociácie Umar KremľovPredseda Medzinárodnej boxerskej asociácie Umar Kremľov Zdroj: Profimedia

LAUSANNE - Svetová boxerská asociácia (IBA) neuspela s odvolaním sa na medzinárodný športový súd CAS a zostane vylúčená z Medzinárodného olympijského výboru.

Ten ju takto potrestal po dlhoročných sporoch pre korupciu, riadenie či financovanie od ruskej spoločnosti Gazprom vlani v júni. Predstavitelia CAS o tom informovali na svojom webe.

"Organizácia IBA nesplnila podmienky MOV pre uznanie členstva," uviedol športový súd v Lausanne. Olympijský výbor ju predbežne suspendoval už v roku 2019 a prevzal od nej usporiadanie olympijského turnaja v Tokiu a riadi aj kvalifikácie pre tohtoročné hry v Paríži. Kontroverzný ruský šéf kritizovanej boxerskej asociácie Umar Kremľov sankcie považuje za nespravodlivé.

Pre ďalšie OH v Los Angeles 2028 zatiaľ box nie je súčasťou programu. O jeho zotrvanie sa usiluje vlani v apríli založená svetová organizácia World Boxing, ktorej je český box súčasťou.

Viac o téme: Čas MOV Umar Kremľov Svetová boxerská asociácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy