Nespokojný Mak verejne skritizoval Calzonu: Dýka do chrbta! Cítim to ako obrovskú ranu

Róbert Mak počas tlačovej konferencieRóbert Mak počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Róbert Mak vyjadril veľké sklamanie nad tým, že počas uplynulého reprezentačného zrazu obdržal od trénera Francesca Calzonu na ihrisku málo herných minút.

V prípravných stretnutiach proti Rakúsku (0:2) a Nórsku (1:1) dostal od talianskeho lodivoda len sedem minút plus nadstavený čas. To bolo v zápase proti Rakúsku, keďže proti Nórsku nakoniec Mak ani nenastúpil. Samotný hráč bol sklamaný z toho, že musel absolvovať obrovskú vzdialenosť z austrálskeho Sydney na Slovensko, pritom do hry veľmi nezasiahol.

"Za takýchto okolností ma radšej tréner nemal vôbec volať. Samozrejme, že ma to nahnevalo, ale v prvom rade mi to prišlo celé ľúto, že sa takto niekto ku mne zachoval. Bola to dýka do chrbta a cítim to ako obrovskú ranu, s ktorou sa neviem vyrovnať,“ povedal Mak pre denník Šport.

"Pokiaľ ma tréner nechcel v týchto zápasoch využiť, nemusel ma nominovať. Ak sa mu nepozdáva moja súčasná výkonnosť, hoci teraz sa mi darí a v klube aj strieľam góly, akceptoval by som to. Je plné právo trénera vybrať si hráčov. Ani by som nepotreboval vysvetlenie, ale to, že ma ťahal cez celú zemeguľu, pričom som sa z klubu vypýtal v predstihu a nevyužil ma, to sa ma naozaj dotklo," pokračoval 33-ročný rodák z Bratislavy.

Krídelník FC Sydney by sa v lete rád zúčastnil ME v Nemecku, ale zároveň počíta aj s druhou možnosťou, že toto môže byť jeho definitívny koniec v najcennejšom drese.

"Reprezentačnú kariéru nekončím. K národnému tímu mám stále silný vzťah, ale udiali sa veci, na ktoré som jednoducho musel zareagovať. Potreboval som to zo seba dostať von. Nedokážem dnes trénerovi zavolať a povedať mu, že mi neprejavuje dostatočný rešpekt a že sa ku mne správa, ako keby som pre Slovensko nerobil maximum. Je na ňom, ako prijme tieto slová.

Ak som si svojím vyjadrením zavrel dvere na EURO, bude mi to veľmi ľúto. Na šampionát chcem ísť. V reprezentácii je skvelá partia, s chalanmi si rozumiem a Slovensku chcem pomôcť. Ak sú tieto slová moja rozlúčka, určite som si ju predstavoval inak," dodal Mak pre denník Šport.

Viac o téme: Róbert Mak Slovensko EURO 2024 ME 2024 Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/RTVS Šport
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy