Nič netušiaci Rubiales sa vrátil z dovolenky: Nočná mora, nepríjemné prekvapenie na letisku

Bývalý šéf španielskeho futbalu Luis Rubiales Bývalý šéf španielskeho futbalu Luis Rubiales Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Polícia zatkla v stredu na letisku v Madride niekdajšieho prezidenta Španielskej futbalovej federácie RFEF Luisa Rubialesa v súvislosti s vyšetrovaním korupcie a prania špinavých peňazí.

K zadržaniu a vypočutiu prišlo bezprostredne po jeho prílete zo zahraničia, informovala AP. Rubiales sa mal podľa svojho právnika vrátiť z Dominikánskej republiky 6. apríla, napokon prišiel do Španielska o tri dni skôr. Orgány činné v trestnom konaní zatkli pred dvoma týždňami šesť osôb.

Vyšetrovanie sa týka podozrenia z finančných podvodov v súvislosti s presunutím španielskeho Superpohára do Saudskej Arábie. Polícia prehľadala hlavné sídlo RFEF neďaleko Madridu aj Rubialesovu rezidenciu v Granade.

Rubiales akékoľvek previnenie odmietol. "Neviem, čo k tomu povie súd. A ani neviem, čo polícia vyšetruje. Ale všetky peniaze na mojom bankovom účte sú výsledkom mojej práce a sporenia," povedal televíznej stanici La Sexta.

Rubiales odstúpil z čela RFEF v septembri po afére z MS žien, keď na ústa pobozkal reprezentantku Jennifer Hermosovú. Vo funkcii prezidenta federácie bol od mája 2019 a práve počas jeho pôsobenia sa španielsky Superpohár presunul do Saudskej Arábie.

V rámci zmluvy má RFEF každý rok zarobiť 40 miliónov eur. Vyšetrovanie dohody sa začalo po tom, ako v roku 2022 unikla zvuková nahrávka, na ktorej sa o miliónových províziách rozprávali Rubiales a bývalý reprezentant Gerard Pique.

Viac o téme: Španielsko Luis Rubiales
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy