Za všetko môže jediný bozk: Prokurátor pre bývalého šéfa španielskeho futbalu žiada roky vo väzení

Vtedajší prezident RFEF Luis Rubiales počas ceremoniálu bozkáva Španielku Jenni HermosovúVtedajší prezident RFEF Luis Rubiales počas ceremoniálu bozkáva Španielku Jenni Hermosovú Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

MADRID - Prokurátor požaduje pre bývalého šéfa španielskeho futbalu Luisa Rubialesa dva a pol roka väzenia za bozk, ktorý dal útočníčke Jenni Hermosovej po víťaznom finále na vlaňajších majstrovstvách sveta. Vyplýva to zo súdnych dokumentov, ktorých kópie získala agentúra AFP.

Štátni žalobcovia obvinili Rubialesa zo sexuálneho napadnutia a z nátlaku na Hermosovú, ktorú údajne nútil, aby ho verejne podporila, keď sa proti nemu zdvihla vlna kritiky. 46-ročný funkcionár spočiatku tvrdil, že sa stal obeťou kampane vedenej "falošnými feministkami". Podľa neho bol bozk po víťaznom augustovom finále proti Anglicku (1:0) v Sydney "spontánny, vzájomný, euforický a konsenzuálny". Nakoniec ustúpil tlaku a kvôli afére v septembri rezignoval.

V októbri dostal Rubiales od medzinárodnej federácie FIFA trojročný zákaz pôsobenia vo futbale. Na súde bude prokuratúra požadovať, aby pobozkanej futbalistke zaplatil odškodné minimálne 50 000 eur.

Pracuje pre bejzbalový zväz

Rubiales je v inej kauze vyšetrovaný kvôli podozreniu z korupcie v čase, keď bol predsedom španielskeho futbalového zväzu. Aktuálne býva prevažne v Dominikánskej republike, kde pracuje pre iné športové zväzy, vzhľadom na zákaz aktivít vo futbale primárne pre ten bejzbalový.

Viac o téme: Luis Rubiales Jenni Hermosová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy