Jeden z najlepších tímov sveta príde o veľkú osobnosť: Cyklistiku vymení za iný šport

Jonas Vingegaard - víťaz Tour de France 2023Jonas Vingegaard - víťaz Tour de France 2023 Zdroj: SITA/AP/Etienne Garnier/Pool Photo

AMSTERDAM - Jeden z najlepších svetových cyklistických tímov Visma-Lease a Bike príde po sezóne o svojho dlhoročného šéfa.

Športový riaditeľ Merijn Zeeman dnes na oficiálnom webe uviedol, že na konci roka vo funkcii skončí a od 1. decembra bude generálnym manažérom holandského futbalového klubu AZ Alkmaar.

Teraz štyridsaťpäťročný Zeeman do tímu, ktorý predtým niesol názov Rabobank, prišiel v roku 2012. Športovým riaditeľom je od roku 2017.

"Bolo to ťažké rozhodnutie, ktoré som urobil s ťažkým srdcom. Ale myslím si, že pre rozvoj každého človeka je dobré, aby si kládol stále nové výzvy,“ uviedol Zeeman.

Pod jeho vedením sa z holandského tímu stala jedna z najúspešnejších stajní v pelotóne.

Vlani sa jej podaril unikátny kúsok, keď ešte pod názvom Jumbo-Visma ovládla všetky tri Grand Tours: Slovinec Primož Roglič vyhral Giro d'Italia, Dán Jonas Vingegaard obhájil víťazstvo na Tour de France a Američan Sepp Kuss si došiel pre premiérový veľký triumf na Vuelte.

Viac o téme: AZ Alkmaar Jonas Vingegaard Merijn Zeeman Visma-Lease a Bike
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy