Arsenal sa opäť vyhrieva na tróne Premier League, Foden hetrikom zničil rozbehnutú Aston Villu

Hráči Arsenalu oslavujúci gólHráči Arsenalu oslavujúci gól Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu zvíťazili v stredajšom zápase 31. kola Premier League nad Lutonom 2:0 a posunuli sa priebežne na čelo tabuľky. Domácich poslal v 24. minúte do vedenia kapitán Martin Ödegaard, krátko pred prestávkou si dal vlastný gól obranca hostí Daiki Hašioka.

"Gunners" vybojovali štvrté víťazstvo z uplynulých piatich ligových stretnutí a vedú tabuľku o bod pred Liverpoolom FC, ktorý má však k dobru štvrtkový duel so Sheffieldom United.

Foden rozdrvil Aston Villu

Futbalisti Manchestru City triumfovali v stredajšom dueli 31. kola Premier League nad Aston Villou 4:1. Hetrikom sa v domácom drese blysol Phil Foden. "Citizens" si poradili aj bez Erlinga Haalanda a Kevina De Bruynea, ktorý nechal tréner Pep Guardiola odpočívať celý zápas na lavičke.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte domáci Rodri, na ktorého gól dokázal o deväť minút neskôr odpovedať Jhon Duran. Potom už prišli chvíle Fodena. Anglický reprezentant pred prestávkou vrátil City tesný náskok a po zmene strán dvoma presnými zásahmi zavŕšil svoj hetrik.

Svoje tohtosezónne gólové konto v Premier League navýšil na 21. Aston Villa zostala na štvrtom mieste, na súpera stráca osem bodov, pričom odohrala o zápas viac.