Zvrat v odchode Xaviho z Barcelony? Na jeho miesto by rád zasadol známy tréner

Tréner XaviTréner Xavi Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

BARCELONA - Budúcnosť španielskeho trénera Barcelony Xaviho je v posledných týždňoch neustále spochybňovaná.

Niekedajšia opora Blaugranas už oznámila svoje rozhodnutie po sezóne odstúpiť z manažérskeho postu, ale zlepšená forma tímu môže všetko zmeniť. Vedenie Barcelony síce aktívne hľadá Xaviho nástupcu, ale v hre je vraj aj zotrvanie klubovej ikony.

Niektoré správy zo španielskych zdrojov naznačujú, že Xavi ešte prehodnotí svoje rozhodnutie, ale voči vedeniu má stanovené požiadavky. Xavi by v prípade zotrvania rád priviedol Bernarda Silvu a Martina Zubimendiho, ktorí sú v jeho dlhodobom hľadáčiku.

Bernardo Silva by mohol opustiť Manchester City len v prípade, ak Barcelona zaplatí odstupné vo výške okolo 70 miliónov eur. Martina Zubimendiho z Realu Sociedad vníma Xavi ako vhodnú posilu na pozíciu defenzívneho záložníka, kde by zaplátal dieru po Sergiovi Busquetsovi.

Xaviho situáciu v Barcelone má podľa španielskeho denníka Sport pozorne sledovať tábor nemeckého lodivoda Hansiho Flicka. Novinár Toni Juanmarti tvrdí, že bývalý manažér Bayernu Mníchov a nemeckej reprezentácie je posadnutý vidinou viesť katalánsky veľkoklub.

Flick sa má poctivo učiť španielčinu, pričom pracuje na taktických zmenách, ktoré by v Barcelone po svojom príchode rád implementoval. Vedenie Blaugranas však neurobí žiadne konečné rozhodnutie, kým bude Xavi a jeho tím v hre o trofej.

Klub chce počkať na koniec sezóny, aby rozhodol o možnom zotrvaní vyššie spominaného Xaviho, alebo jeho budúcom nástupcovi. V tejto súvislosti sa spomínajú aj mená trénerov ako Rafael Márquez, Mikel Arteta, Garcia Pimienta či Roberto De Zerbi.

Viac o téme: FC Barcelona Xavi Hernández La Liga Hansi Flick

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy