Pospíšil nedostane šancu ani v príprave: Craig Ramsay vysvetľuje svoje rozhodnutie

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - V utorok a v stredu sa na ľade v hlavnom meste zišli reprezentanti, ktorým predčasne skončila aktuálna sezóna.

Trénerovi Craigovi Ramsaymu sa hlásilo 20 hokejistov, ktorí zabojujú o možnú účasť na MS v hokeji 2024. Oficiálny kemp sa začína v pondelok v Humennom, kanadský kouč ale nezaháľa a na ľade sa medzi hráčmi objavil aj on.

Čerstvo 73-ročný kouč absolvuje na lavičke Slovenska už šieste majstrovstvá sveta. Tie vlaňajšie v Rige boli sklamaním. Slovensko nepostúpilo do štvrťfinále a sympatický Kanaďan sa opäť snaží nájsť správny mix hráčov, ktorí budú pred vypredanými tribúnami v Prahe a Ostrave bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Ramsay prišiel na Slovensko len na Veľkonočný pondelok. Voľno po poslednom dvojzápase vo februári využil na oddych. Teraz je však plne sústredený na prácu pri národnom tíme.

Ako ste si užili prestávku pred prípravou na MS v hokeji 2024?

"Och, počasie bolo perfektné, ale nedostal som sa príliš ku golfu, lebo som si zranil ruku. Bol som s rodinou, prišli všetci. Na Slovensko som sa tešil, je to môj druhý domov."

Ako zatiaľ hodnotíte prípravný neoficiálny kemp?

"Som veľmi nadšený, že sme zacelili nejaké medzery mladíkmi pod 20 rokov, hrajú výborne, korčuľujú, zapadli sem. Je skvelé, že ich sem môžeme priniesť. Je tiež výborné vidieť späť Lantošiho a iných chalanov, ktorých mám k dispozícii."

Slovenskí hokejisti počas neoficiálneho Galéria fotiek (2) Slovenskí hokejisti počas neoficiálneho kempu pred štartom prípravy na MS v hokeji Zdroj: Športky/Martin Turčin


Spomínali ste, že na takomto kempe ste objavili aj Martina Fehérváryho, ktorý teraz pôsobí v NHL. Našli ste už niekoho takého aj teraz?

"Na to je ešte priskoro. S mladými chlapcami ako Fehy, Slafkovský, Nemec sme mali šťastie a našli sme im miesto. Aj napríklad Pavol Regenda - jeden rok sme ho zavolali a ďalší sa vrátil a bol náš najlepší strelec. Sme ochotní dať im šancu a nepozeráme sa stále na tie isté mená, vždy sa chceme pozrieť hlbšie."

Počas tréningu ste, ako vždy, zdôrazňovali detaily...

"Áno. Všetko, čo učím, sú jednoduché veci. Teraz tu máme určitú skupinu hráčov a keď príde ďalšia, tak niektorí chalani zostanú a iní zase odídu. Na konci kempu zložíme dva kvalitné tímy, ktoré poznajú detaily. Často je všetko o jednej malej chybe, odraze puku… Hráči musia chápať detaily hry, čo robia a prečo to robia."

Je toto cieľom tohto kempu? Prichystať hráčov zodpovedne na prípravu?

"Áno, ale okrem tvrdej práce chceme, aby mali hráči zábavu. Je to aj o tvorení tímu, čo sa očakáva, aby hráči poznali systém a mali zábavu. Špeciálne aj ja (smiech). Aj takto sa tvorí chémia v tíme."

Svetový šampionát sa nezadržateľne blíži. Cítite už vzrušenie?

"Počas mojich prvých MS som si povedal - wow, toto je ťažké. Vzrušenie zo zápasov je skutočne úžasné, idete na MS a hráte proti najlepším hráčom. Ešte väčšie nadšenie cítim z toho, kde sa MS budú konať tento rok, hráči budú mať ešte väčšiu motiváciu, aby hrali lepšie."

Budú MS v Ostrave pre našich hokejistov ako domáce?

"Presne. Tlak som začal cítiť už od momentu, keď som sa dozvedel, že MS sa budú konať v Česku. Pamätám si, keď sme v Košiciach nastupovali na prvý zápas. Triasla sa celá hala… Chlapci tomu rozumejú a vedia, že od fanúšikov dostanú maximálnu podporu."

Na ktorých hráčov sa najviac tešíte?

"Ak prinesieme nejakých chlapcov z Ameriky, bol by som rád, keby som znovu videl Pavla Regendu, Juraja Slafkovského, ktorý hrá najlepší hokej v živote, Šimon Nemec hráva veľa minút, Fehérváry tiež. Veľa chlapcov sa prepracovalo z AHL do NHL a teším sa, keď sa s nimi budem môcť rozprávať."

V utorok ste pre Denník Šport uviedli, že Kristián Pospíšil nedostane šancu ani v príprave pre konflikt, ktorý ste s ním mali na MS 2022 vo Fínsku. Je toto rozhodnutie definitívne?

"Nepovedal by som, že je to definitívne, neverím ničomu na 100 percent. Áno, momentálne nebude súčasťou tímu. Vieme o hráčoch, ktorí môžu prísť a sústredím sa na nich."

Viac o téme: Slovensko Kristián Pospíšil Criag Ramsay

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy