Mladučký talent Slovana hviezdil aj pod Dubňom: Šošoni natiahli nešťastnú sériu prehier

Gólová radosť hráčov a fanúšikov Slovana BratislavaGólová radosť hráčov a fanúšikov Slovana Bratislava Zdroj: FOTO/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 4. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul na pôde MŠK Žilina 3:0.

Dva góly hostí strelil Tigran Barseghjan, jeden pridal Nino Marcelli. Úradujúci slovenský majster je opäť bližšie k obhajobe titulu, na čele tabuľky má už 18-bodový náskok pred druhou Trnavou, ktorá sa v sobotu predstaví v Ružomberku. Žilina po tretej prehre za sebou zostáva na tretej priečke, so štvorbodovým mankom na Spartak.

Žilina pohrozila v 22. minúte, Mário Sauer si zasekol obrancu, ale tvrdou ranou zvnútra šestnástky mieril nad Borjanovu bránu. V 26. minúte Marcelli exkluzívne vysunul Barseghjana, ktorý nedal Belkovi šancu - 0:1. Rovnaký hráč ohrozil žilinskú bránu aj o šesť minút neskôr, ale Belko tentoraz jeho krížnu strelu vyrazil.

"Šošoni" mohli vyrovnať v 52. minúte, Minárik však po rohovom kope v jasnej pozícii prekopol Borjanovu bránu a rovnako o tri minúty neskôr vypálil nepresne Adang. Po striedaniach oba tímy viac otvorili hru, ťažil z toho Slovan, v 65. minúte prekonal po vydarenej akcii Belka Marcelli. Bratislavčania následne prehustili obranu, Žilina ju nedokázala prelomiť, v samom závere korunoval triumf Slovana druhým gólom v zápase Barseghjan.

Kuriozitou zápasu bolo striedanie hlavného rozhodcu, zraneného Erika Gemzického vymenil v 26. minúte náhradný arbiter Martin Dohál.

4. kolo nadstavbovej časti Niké ligy - skupina o titul:

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Góly: 26. a 87. Barseghyan, 69. Marcelli. ŽK: Bajrič (Slovan). Rozhodovali: Gemzický (26. Dohál) - Štrbo, Vitko, 2955 divákov.

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (65. Bile), Adang (70. Essomba), Gidi, Bari (46. D. Javorček) - Jambor, Sauer, Iľko (65. Nsona).

Slovan Bratislava: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer (89. Risvanis) - Blackman (89. Lichý), Kankava, Savvidis, Vojtko - Barseghjan (89. Zmrhal), Strelec (64. Pauschek), Marcelli (74. Tolič)

Hlasy po zápase:

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Musím súhlasiť s Vladom, že to bol rozdiel triedy, ale v efektivite. Prezentovali sme sa hrou, ktorou sa prezentovať chceme, boli sme kreatívni, vytvorili sme si tri veľké šance a výsledok mohol vyzerať inak. Šance sme nepremenili a teda sme nemohli byť úspešní. Som však spokojný s prístupom tímu. Verím, že v ďalšom zápase fanúšikom ukážeme dobrý výkon a aj dobrý výsledok."

Vladimír Weiss st., tréner ŠK Slovan: "Sme radi, že sme vyhrali rozdielom triedy, aj keď v Žiline sa nehrá ľahko, dôležité bolo pripraviť sa dobre v hlavách. Kvalitu na to máme, že môžeme každý zápas vyhrať. Výborne sme hrali hlavne prvých 30 minút, potom tempo prebrala Žilina. Máme smrteľné kontry, ktoré nám dnes pomohli, skvelú robotu dnes urobil Nino Marcelli, ale aj Strelec, ktorý urobil veľa práce pre tím. Som spokojný s výhrou a prístupom tímu."