VIDEO Jedna z najväčších legiend cyklistiky začala veriť na zázraky: Polícia mu našla jeho lásku

Miguel IndurainMiguel Indurain Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MADRID - Bývalý španielsky cyklista Miguel Indurain získal späť svoj bicykel, ktorý mu ukradli v prímorskom mestečku na severovýchode Španielska. Informovala o tom v piatok katalánska regionálna polícia Mossos de Esquadra.

"Dnes sme Miguelovi Indurainovi vrátili bicykel, ktorý mu bol ukradnutý v marci," uviedla polícia podľa agentúry AFP. Bicykel päťnásobného víťaza Tour de France bol ukradnutý vo Vilasece, asi 100 kilometrov juhozápadne od Barcelony, kde sa Indurain "pripravoval so svojím tímom na púštne preteky Titan," uviedli s odkazom na šesťdňové preteky horských bicyklov cez marockú púšť, ktoré sa konajú od 28. apríla do 3. mája.

Päťdesiatdeväťročný Indurain, ktorý je jedným z najuznávanejších cyklistov na svete, sa v krátkom videu, poďakoval policajtom za úsilie, ktoré vynaložili na vyriešenie tohto prípadu a získanie bicykla. Jeho hodnota bola vyčíslená približne na 6500 eur. Podľa vtedajších správ miestnych médií bol bicykel ukradnutý z dodávky zaparkovanej pred hotelom, v ktorom bol Indurain a jeho tím ubytovaný.

Okrem toho, že Indurain vyhral Tour de France päťkrát za sebou v rokoch 1991 až 1995, dvakrát triumfoval aj na Giro d'Italia a v roku 1996 v Atlante získal zlatú olympijskú medailu v časovke.

 

Viac o téme: Miguel Indurain
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá