VIDEO Desivé momenty, ktorých svedkom bol aj Erik Černák: Rozhodcu odniesli záchranári

Rozhodca Steve Kozari bol z ľadu odnesený na nosidláchRozhodca Steve Kozari bol z ľadu odnesený na nosidlách Zdroj: SITA/Chaz Palla/Pittsburgh Tribune-Review via AP

PITTSBURGH - Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v sobotu nad Tampou Bay 5:4. V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky.

Penguins potiahol dvoma gólmi a jednou asistenciou ruský útočník Jevgenij Malkin. Tri body zaznamenali aj Erik Karlsson (0+3) a Michael Bunting (1+2). Kapitán Sidney Crosby otvoril skóre a tretíkrát v 19 sezónach dosiahol na métu 40 gólov.

Nepríjemnou udalosťou duelu v Pittsburghu bolo zranenie 46-ročného rozhodcu Stevea Kozariho, ktorý sa v strede klziska nešťastne zrazil v tretej tretine s obrancom “bleskov” Haydnom Fleurym a z ľadu ho po dlhom ošetrení odniesli na nosidlách.

Zápas nedohral ani Fleury. “Nepozerá sa na to dobre, stalo sa to mimo hry, takže nie všetci sme to videli. ‘Fleur’ bol trochu otrasený a ostal v šatni, bol to nešťastný incident. Verím, že obaja chlapi budú OK,” povedal tréner Tampy Jon Cooper.

"Tučniaci" viedli po dvoch tretinách 4:1, no trojgólový náskok stratili v priebehu desiatich minút. Plný bodový zisk pre domácich napokon zachránil v 55. minúte Bunting. Za hostí nazbierali tri asistencie Nikita Kučerov a Victor Hedman.

Pittsburgh získal dôležité body v boji o play-off, vo Východnej konferencii sa “tučniaci” posunuli na miesto druhej voľnej karty, čo je posledná postupová ôsma priečka. Lightning už majú istú účasť v play-off.

“Ešte to bude zaujímavé, verím, že sa napokon do play off dostaneme,” povedal Bunting. Penguins natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy a majú rovnako 83 bodov ako Philadelphia, ale odohrali o zápas menej ako Flyers.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 3

Viac o téme: Jon Cooper Erik Černák Tampa Bay Lighting Haydn Fleury Steve Kozari