Mohol sa stať zázrak: Olympijská víťazka sa po piatich rokoch vrátila a skončila na pódiu

Mestawut Fikirová oslavuje výhru v Parížskom maratóne, vedľa nej na pódiu Enat Tirusewová a Vivian CheruiyotMestawut Fikirová oslavuje výhru v Parížskom maratóne, vedľa nej na pódiu Enat Tirusewová a Vivian Cheruiyot Zdroj: SITA/AP/Lewis Joly

PARÍŽ - Víťazmi Parížskeho maratónu sa stali Etiópčania Mulugeta Uma a Mestawut Fikirová.

Dvadsaťšesťročný Uma prišiel do cieľa v čase 2:05,33 h, ktorým si stanovil nové osobné maximum. Dvadsaťštyriročná pretekárka zvíťazila za 2:20,45.

Vivian Cheruiyotová, ktorá pred ôsmimi rokmi získala olympijské zlato v Riu de Janeiro na 5000 m trati, obsadila tretie miesto. Tridsaťdeväťročná Keňanka bežala maratón po prvý raz od roku 2019.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Parížsky maratón Maratón Vivian Cheruiyotová Mulugeta Uma Mestawut Fikirová