VIDEO Zásah ako mačetou! Škaredý zákrok kapitána v semifinále, odniesol si to Slovák

Faul Michala Řepíka na slovenského útočníka Patrika HrehorčákaFaul Michala Řepíka na slovenského útočníka Patrika Hrehorčáka Zdroj: repro foto YouTube/AK APK LH

PRAHA - Hokejista Michal Řepík zo Sparty Praha dostal dvojzápasový trest za faul na třineckého útočníka Patrika Hrehorčáka v nedeľňajšom súboji semifinále play-off českej extraligy.

Kapitán Pražanov nútene vynechá utorkové piate stretnutie série, do ktorého pôjde Sparta s vedením 3:1 a šancou zabezpečiť si postup do finále proti Pardubiciam.

VIDEO: Faul Michala Řepíka na slovenského útočníka Patrika Hrehorčáka

V prípade, že si Oceláři vynútia pokračovanie, nebude Řepík hrať ani vo štvrtok v Třinci. Ak Sparta v utorok štvrtýkrát vyhrá, jeden z lídrov tímu vynechá aj prvé finále proti Dynamu. Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja informovala o rozhodnutí predsedu disciplinárnej komisie Viktora Ujčíka na webe.

Po faule sa strhli dve bitky

Řepík fauloval Hrehorčáka v závere stretnutia, v ktorom Třinec zvíťazil 4:1 a odvrátil možný koniec sezóny. Pri power play Sparty Řepík zasiahol protihráča hokejkou do boku a rozhodcovia Antonín Jeřábek a Lukáš Květoň mu za to udelili trest na päť minút a do konca stretnutia za sekanie. Na ľade sa následne strhli dve bitky, Filip Chlapík sa pobil s Markom Daňom a Michal Kempný s Tomášom Kundrátkom.

Třineckí hráči po zápase Řepíka kritizovali, že sa po faule schoval na striedačku. Kapitán Sparty sa na klubovom webe za faul súperovi ospravedlnil. "Išli proti nám dvaja na jedného, ja som Patrika Hrehorčáka dokorčuľoval a chcel sme ho seknúť do hokejky alebo mu zabrániť streliť gól. Hokejka mi ale ušla a trafil som ho pravdepodobne do rebier, za čo by som sa mu chcel ospravedlniť," uviedol Řepík na sociálnej sieti X.

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Patrik Hrehorčák Michal Řepík
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/AK APK LH
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy