Desivá spoveď Belgičana po hrozivom páde: Chýbalo 20 centimetrov a zomrel by som!

Steff Cras po páde zavinenom fanúšikmi skončil v nemocniciSteff Cras po páde zavinenom fanúšikmi skončil v nemocnici Zdroj: Profimedia

BRUSEL - Belgický cyklista Steff Cras si bezprostredne po minulotýždňovom páde na pretekoch Okolo Belgicka myslel, že zomrie. V utorok to uviedol v rozhovore pre belgický denník La Derniere Heure.

Dvadsaťosemročný jazdec tímu TotalEnergies bol súčasťou ťažkého hromadného pádu vo štvrtkovej 4. etape, pri ktorom utrpeli zranenia dvojnásobný víťaz Tour de France Jonas Vingegaard, víťaz Vuelty z roku 2022 Remco Evenepoel, Jay Vine a viacerí ďalší pretekári.

Niektorí jazdci dopadli do betónovej priekopy a viacerých museli so zlomeninami hospitalizovať v nemocnici. Cras pri nehode utrpel vážne poškodenie pľúc a zlomeniny štyroch rebier. "Skoro som zomrel. Keď som uvidel ten betón, uvedomil som si, že mi k tomu chýbalo 20 centimetrov.

Úprimne povedané, mal som obrovské šťastie. Bol som na smrť vystrašený, pretože som nemohol 30 sekúnd dýchať. Mal som len jedny funkčné pľúca," uviedol Belgičan. Crasa v pondelok prepustili z nemocnice v San Sebastiane a v utorok mal v Belgicku absolvovať ďalšie testy.

Viac o téme: Okolo Belgicka Steff Cras
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá