VIDEO Toto ešte futbalový svet nevidel: Šialené! Nespokojný fanúšik zbičoval hráča Al-Ittihadu

Fanúšik napadol hráča Al Ittihadu Abderrazaka HamdallahaFanúšik napadol hráča Al Ittihadu Abderrazaka Hamdallaha Zdroj: X/Vibes Foot

RIJÁD - Záver štvrtkového finále saudskoarabského Superpohára zatienil bizarný konflikt medzi divákom a futbalistom al-Ittihádu Abdarom Razakom Hamdallom.

Pri konfrontácii sa muž z hľadiska po marockom útočníkovi dvakrát ohnal bičom, pričom minimálne druhou ranou ho podľa všetkého zasiahol.

Z videí kolujúcich na sociálnych sieťach je zrejmé, že muž oblečený do tradičného arabského odevu na Hamdalle odchádzajúceho z ihriska niečo kričí. Semifinalista majstrovstiev sveta z roku 2022 na oplátku špliechol smerom k mužovi do hľadiska vodu z plastovej fľaše, na čo muž zareagoval dvojitým švihnutím biča. Ďalšej eskalácii konfliktu zabránila ochranka a ľudia na tribúne.

Finále saudskoarabského Superpohára sa hralo v metropole Spojených arabských emirátov Abú Zabí. Tridsaťtriročný Hamdallá bol jediným strelcom al-Ittihádu, ktorý podľahol 1:4 al-Hilálu. Veľkoklub z Rijádu vyradil v pondelkovom semifinále Al-Nassr Cristiana Ronalda, ktorý stretnutie po vylúčení nedohral.

Al-Hilál môže získať štyri trofeje v sezóne. Sedem kôl pred koncom vedie ligu o 12 bodov a je v semifinále ázijskej Ligy majstrov aj Saudskoarabského pohára. Triumfom v superpohári navyše zlepšil svoj svetový rekord v počte víťazstiev v jednej sérii spomedzi tímov z najvyšších súťaží, má ich na konte už 34 vo všetkých súťažiach.

"Bol to náročný zápas a som veľmi šťastný, že som dokázal streliť dva góly. Získali sme náš prvý titul v sezóne, ale myslíme na ďalšie trofeje," citovala Malcoma agentúra AP v súvislosti s možným ziskom quadruple. Pripomenula, že klub minul pred sezónou na prestupy približne 350 miliónov eur.

Viac o téme: Saudská Arábia Al-Ittihad Al-Hilal FC
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Vibes Foot
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy