Uvidíme hráčov z KHL na MS v hokeji? Zväz vydal konečné stanovisko

Na snímke prezident SZĽH Miroslav ŠatanNa snímke prezident SZĽH Miroslav Šatan Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti, ktorí pôsobia v ruskej KHL, nebudú súčasťou slovenskej reprezentácie na blížiacich sa MS v hokeji 2024. Informoval o tom zväz na svojej webovej stránke.

Výkonný výbor Slovenského hokejového zväzu sa v nedávnej minulosti zaoberal touto otázkou a dospel k záveru, že "slovenskí reprezentanti pôsobiaci v KHL z rôznych dôvodov – či už zdravotných, osobných, rodinných alebo iných, nie sú pred vrcholom sezóny k dispozícii pre potreby národného tímu, pre Výkonný výbor SZĽH a slovenskú reprezentáciu je táto téma pre majstrovstvá sveta 2024 uzavretá."

Celé znenie stanoviska výkonného výboru SZĽH:

"Výkonný výbor SZĽH sa na tohtotýždňovom zasadnutí zaoberal aj témou účasti hráčov z KHL v národnom tíme na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta. Členovia VV konštatovali, že každý hokejista, ktorý vlastní slovenský pas a má požadovanú výkonnosť, má právo reprezentovať Slovensko na medzinárodných podujatiach.

Avšak vzhľadom na to, že súčasní slovenskí reprezentanti pôsobiaci v KHL z rôznych dôvodov – či už zdravotných, osobných, rodinných alebo iných, nie sú pred vrcholom sezóny k dispozícii pre potreby národného tímu, pre Výkonný výbor SZĽH a slovenskú reprezentáciu je táto téma pre majstrovstvá sveta 2024 uzavretá.

Výkonný výbor verí, že trénerom sa podarí zložiť najsilnejší možný tím, ktorý na májových majstrovstvách sveta v Česku bude tešiť fanúšikov svojimi výkonmi, dá zabudnúť na rozdielnosť názorov v spoločnosti a spojí národ tak, ako sa mu to v minulosti viackrát podarilo."

Viac o téme: KHL SZĽH
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy