Bayern oddialil oslavy Leverkusenu: Ostro sledovaná nedeľa, v Nemecku sa môže písať história

Futbalista Raphael Guerreiro (uprostred) z Bayernu Mníchov sa raduje z úvodného gólu počas zápasu 29. kola nemeckej BundesligyFutbalista Raphael Guerreiro (uprostred) z Bayernu Mníchov sa raduje z úvodného gólu počas zápasu 29. kola nemeckej Bundesligy Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 29. kola nemeckej Bundesligy nad 1. FC Kolín 2:0 a ešte oddialili majstrovské oslavy Bayeru Leverkusen.

Za lídrom zaostávajú priebežne o 13 bodov, "farmaceuti" môžu spečatiť zisk svojho prvého titulu už v nedeľu v prípade triumfu nad Brémami. Tretí je zásluhou horšieho skóre Stuttgart, ktorý zdolal Frankfurt 3:0.

Bayern poslal v 65. minúte do vedenia Raphael Guerreiro, víťazstvo spečatil v nadstavenom čase Thomas Müller. Mníchovský klub si napravil chuť po dvoch ligových prehrách, po ktorých nasledovala remíza 2:2 na ihrisku Arsenalu v úvodnom dueli štvrťfinále Ligy majstrov.

Zápas nedohral Kingsley Coman, krídelník Bayernu musel striedať v 50. minúte. Francúzskeho reprezentanta vyniesli z trávnika v bolestiach na nosidlách, držal si pritom pravé slabiny. Jeho štart v stredajšom odvetnom súboji s "Gunners" je podľa AP otázny.

Futbalista Harry Kane z Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Bayern proti Arsenalu bez zraneného Comana

Francúzsky futbalista Kingsley Coman nepomôže Bayernu Mníchov v odvetnom štvrťfinále Ligy majstrov proti Arsenalu Londýn. Krídelník sa zranil v sobotnom ligovom zápase proti Kolínu, striedať musel v 50. minúte.

Francúzskeho reprezentanta vyniesli z trávnika v bolestiach na nosidlách, držal si pritom pravé slabiny. Agentúra AFP informovala, že ho čaká niekoľkotýždňová maródka. Bayern privíta doma Arsenal v stredu, v prvom meraní síl v Londýne sa zrodila remíza 2:2.

"Jeho zranenie je škvrnou na našom víťazstve. Dúfame, že ešte stihne záver sezóny," povedal na tlačovej konferencii po zápase s Kolínom tréner Bayernu Thomas Tuchel.

Hallerov comeback trval iba osem minút

Štvrtú priečku si upevnilo Lipsko, ktoré si poradilo doma s Wolfsburgom 3:0. Piaty je naďalej Dortmund, ktorý zvíťazil v Mönchengladbachu 2:1. Oba góly hostí strelil v prvom polčase Marcel Sabitzer. Do základnej zostavy Dortmundu sa vrátil Sebastien Haller, útočník Pobrežia Slonoviny nastúpil za vestfálsky klub od začiatku prvýkrát od triumfu na Africkom pohári národov.

Jeho "comeback" však trval iba osem minút, po faule Nica Elvediho si vykrútil ľavú nohu a musel hneď v úvode striedať. Rozsah zranenia nebol bezprostredne známy. Haller má na zdravotné problémy smolu, po prvenstve na APN dlho pauzoval pre zranenie členka, od návratu nastupoval v Bundeslige za Dortmund iba v záveroch zápasov.

Bochum remizoval s Heidenheimom 1:1, slovenský stredopoliar Matúš Bero hral za VfL do 72. minúty. O oba góly sa postaral domáci obranca Keven Schlotterbeck, najprv si dal v 81. minúte vlastný gól a v potom v záverečnej minúte riadneho hracieho času namieril do správnej siete.

Bundesliga - 29. kolo:

Bayern Mníchov - 1. FC Kolín 2:0 (0:0)
Góly: 65. Guerreiro, 90.+3 Müller

VfL Bochum – 1. FC Heidenheim 1:1 (0:0)
Góly: 90. Schlotterbeck - 81. Schlotterbeck (vl.)
/M. Bero (Bochum) hral do 72. min, v 58. min dostal ŽK/

1. FSV Mainz 05 – TSG 1899 Hoffenheim 4:1 (0:1)
Góly: 48. Burkardt, 52. Mwene, 64. Gruda, 89. Onisiwo - 19. Kadeřábek

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund 1:2 (1:2)
Góly: 36. Wöber - 22. a 28. Sabitzer (druhý z 11 m), ČK: 55. Adeyemi (Dortmund) po druhej ŽK

RB Lipsko – VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)
Góly: 13. Olmo, 68. Šeško, 81. Openda

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 3:0 (3:0)
Góly: 11. Guirassy, 17. Undav, 37. Leweling

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach Bundesliga VfL Wolfsburg VfB Stuttgart VFL Bochum Eintracht Frankfurt 1. FSV Mainz 05 1. FC Kolín nad Rýnom TSG 1899 Hoffenheim RB Lipsko 1.FC Heidenheim 1846