VIDEO Daňo vyrovnal, Roman rozhodol: Slovenská rozprávka v Prahe, reprezentácia musí počkať

Slovenský hokejista Miloš RomanSlovenský hokejista Miloš Roman Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejovú rozprávku pre celý Třinec zariadil v sobotu po piatich a pol hodinách mimoriadnej hokejovej bitky Miloš Roman.

V čase 121:46 ukončil víťazným gólom druhý najdlhší zápas českej extraligovej histórie a postaral sa o to, že Oceliari ako prví vo vyraďovacích bojoch o titul otočili sériu zo stavu 0:3.

Sám pritom rozhodol víťazným gólom už aj siedmu bitku štvrťfinále s Českými Budějovicami. V rozhovore s novinármi ale dvadsaťštyriročný útočník vyzdvihol predovšetkým charakter obhajcov titulu.

"Som za ten gól veľmi rád, ale nečakám, že za to dostanem nejaké prémie. Je úplne jedno, že som rozhodol zase ja. Všetkým chalanom patrí obrovská vďaka za to, čo sme predviedli. Ukázali sme srdce a obrovský charakter. Počas celej série nikto nič nevypustil a do poslednej chvíle sme verili, že môžeme postúpiť. Cítim teraz obrovskú eufóriu."

"Nekonečný" zápas uťal po tom, čo na neho obrana Sparty zabudla a zostal v blízkosti brány Jakuba Kovářa neobsadený.

"Je pravda, že celé predĺženie bolo opatrné. Pred gólom som najskôr ani nevedel, kde je puk. Len som sa snažil ísť do brány, pretože som videl voľný priestor, a dúfal som, že puk sa ku mne dostane. Keď som dal gól, mal som zrazu taký blackout, že ani neviem, čo sa vo mne odohrávalo. Len som sa radoval s fanúšikmi a spoluhráčmi," popísal bezprostredné pocity po kľúčovom góle.

Keď Sparta, ktorá bola už pred sezónou pasovaná do role spolufavorita na titul s Pardubicami, viedla 3:0 na zápasy, vyzerali Třineckí na odpis. Názorne ale vo zvyšku série predviedli obrovskú vnútornú silu, vďaka ktorej vyhrali už 15 sérií po sebe a štyri tituly v rade. Proti Dynamu si zahrajú dokonca šieste finále za sebou.

"Vieme, aké dobré máme hráčov a čo dokážu. Stále sme verili, aj za stavu 0:3 na zápasy. Vyplatilo sa nám to. Pred siedmym zápasom sme si v kabíne hovorili, že môžeme byť prvý, kto postúpi po prvých troch prehrách. Verili sme si. Tá séria mala úplne všetko - góly, emócie, fauly, bitky... Aj pre ľudí to muselo byť veľmi atraktívne."

Bolo zrejmé, že s každým ďalším predĺžením výrazne ubúdajú hráčom sily. A s nimi miznú aj vyložené šance. "Bolo to veľmi náročné. Človek v takejto situácii ani nevie, či nejaké sily má, alebo nie... Sústredili sme sa vždy len na najbližšie striedanie, šli sme od jedného k druhému. Ďalej sme nepozerali. Mali sme hlavy nastavené tak, že rozhodnúť môže akákoľvek strela," povedal Roman.

Obrovskú únavu budú ale Třineckí ako víťazi veľkej drámy vstrebávať predsa len o poznanie lepšie. A rýchlu regeneráciu budú potrebovať, pretože boj o zlato s víťazom základnej časti Pardubicemi sa začne už v utorok. "Znovu sa nastavíme tak, že ideme do boja. V takýchto situáciách už ide únava bokom," povedal Roman.

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Miloš Roman
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/O2 TV Sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy