Organizátori v Česku pri boji s časom prežívali nervy: Hokejová dráma im to poriadne skomplikovala

Florbal v pražskej O2 aréneFlorbal v pražskej O2 aréne Zdroj: Profimedia

PRAHA - Organizátori dnešného superfinále zvládli po hektickej noci prípravu pražskej O2 arény pre vyvrcholenie domácej florbalovej sezóny. Kvôli kolízii so sobotňajším rozhodujúcim semifinálovým stretnutím play-off hokejovej extraligy medzi Spartou a Třincom začali halu chystať o tri hodiny neskôr oproti ideálnemu plánu.

Hosťujúci Oceláři totiž rozhodli o postupe do finále až v úvode štvrtého predĺženia v 122. minúte zápasu, teda päť a pol hodiny po začiatku stretnutia a až pred 19. hodinou. Napriek tomu mohli usporiadatelia dnes o 10.00 h privítať florbalových fanúšikov.

"V živote som nedostal toľko správ, ani k žiadnemu jubileu či úspechu, ako som dostal za posledné dva dni, a predovšetkým počas samotného hokejového stretnutia," uviedol v tlačovej správe Českého florbalu šéf organizačného výboru superfinále Roman Urbář.

"Zápas som logicky prežíval. Bol som na jednom mieste so zástupcami O2 arény. Po každom predĺžení sme si robili taktickú poradu, na ktorej sme riešili, čo v rámci harmonogramu zmeníme, aké sú priority a ako budeme postupovať," opísal.

Český florbal mal O2 arénu viac ako pol roka zmluvne zabezpečenú a pri konaní siedmeho semifinále extraligy sa so zástupcami Sparty, Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja (APK LH) a O2 arény dohodol na jeho odohratí s nezvyčajným začiatkom už o 13.00 h. V hre mali organizátori rôzne varianty príprav a do zásadných problémov by ich v najkrízovejšom prípade dostalo podľa Urbářa až prípadné desiate predĺženie.

Pripravovať florbalovú plochu nad ľadom a ďalšie sprievodné akcie začali usporiadatelia hodinu po skončení hokejového duelu. Oproti pôvodným plánom to znamenalo trojhodinové meškanie.

"Pochopiteľne som mal s predlžovaním hokejového zápasu už pomaly strach z toho, aby sme to stihli. Na druhej strane, stále som vedel, že máme kvality, skúsenosti aj ľudí a v spolupráci s O2 arénou nastavený systém na to, ako to zvládnuť. Veril som tak O2 aréne, ako aj nášmu tímu a som veľmi rád, že sme to zvládli, a zo svojej pozície by som chcel všetkým zúčastneným veľmi poďakovať," povedal Urbář.

Florbalové superfinále sa vo svojom 12. ročníku koná v O2 aréne deviatykrát. V bežnom režime sa pri prípravách začína stavbou plochy, potom prácami na diváckom prstenci či priamo v ochozoch. V prvom ročníku Český florbal preberal O2 arénu aj v neskorších hodinách.

"Vtedy ale na podujatí nebolo naviazaných toľko aktivít ako dnes. Snažíme sa superfinále ako produkt stále posúvať a vylepšovať divákom i samotným hráčkam a hráčom zážitok a komfort, ktorý počas florbalovej bitky roka majú. Preto aj na prípravy, počas ktorých nám záleží aj na najmenších detailoch, potrebujeme výrazne viac času," konštatoval Urbář.

Tentoraz sa musela skoordinovať príprava plochy so zakrytím ľadu a s demontážou hokejových mantinelov.

"Museli sme kvôli tomu urobiť pár ústupkov voči inak štandardnému setupu, najmä čo sa týka zakrytia plochy. Boli sme nútení oželieť jednu izolačnú vrstvu, ktorej inštalácia by premenu ľadu na florbalové ihrisko natiahla o niekoľko ďalších hodín, čo by sme do otvorenia nezvládli," doplnil Urbář.

Mal preto obavy, aby sa počas inštalácie povrchu nezačala na ňom a v jeho okolí zrážať voda. "Čo by výrazne obmedzilo a spomalilo prípravy okolo plochy do doby, kým by sa vyladila teplota v hale. Už po skončení prvého predĺženia sme navyše vedeli, že nebudeme mať celý predpokladaný čas na skúšky komplexnej šou. Bude to skvelý zážitok, ale pôjdeme zároveň do rizika, že niektoré prvky budeme musieť ísť naostro," poznamenal Urbář.

Program v O2 aréne odštartovalo o 10.30 h finále stredoškolského pohára. O 14.00 h sa stretnú o titul v extralige žien Chodov s Vítkovicami a od 17.30 h v superlige mužov Tatran Střešovice s Mladou Boleslavou.

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy