VIDEO Španielsky pretekár sa zapísal do histórie: Toto sa ešte nikdy nikomu nepodarilo

Maverick ViňalesMaverick Viňales Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

AUSTIN - Španielsky motocyklový pretekár Maverick Vinales sa stal víťazom Veľkej ceny Ameriky, tretieho podujatia tohtoročného seriálu MS v triede MotoGP. Na okruhu v Austine v Texase nadviazal na prvenstvo zo sobotného šprintu.

Jazdec Aprilie zdolal o 1,728 sekundy nováčika a krajana Pedra Acostu na KTM, pódium skompletizoval Enea Bastianini z Talianska (Ducati). Líder šampionátu Jorge Martin (Ducati) finišoval na štvrtom mieste.

Vinales sa po nevydarenom štarte z pole position prepadol až na 11. miesto, no potom predviedol parádnu stíhaciu jazdu a dokázal sa postupne prepracovať späť na čelnú pozíciu. Stal sa prvým jazdcom v histórii, ktorý vyhral preteky MotoGP s tromi rôznymi tímami - Suzuki, Yamahou a teraz Apriliou.

MotoGP - VC Ameriky v Austine: 1. Maverick Vinales (Šp./Aprilia) 41:09,503 min., 2. Pedro Acosta (Šp./KTM) +1,728 s, 3. Enea Bastianini (Tal./Ducati) +2,703, 4. Jorge Martin (Šp./Ducati) +4,690, 5. Francesco Bagnaia +7,392, 6. Fabio Di Giannantonio (obaja Tal./Ducati) +9,980

Priebežné poradie MS (po 3 z 21 pretekov): 1. Martin 80 b., 2. Bastianini 59, 3. Vinales 56

Viac o téme: Maverick Viňales Veľká cena Ameriky
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/MotoGP™
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy